آشپزخانه‌ای دلنشین با دیوار بین کابینت

بین کابینت را بهتر بشناسید،دکوراسیون آشپزخانه یکی از فضاهای پرکاربرد و مهم در خانه است. تغییر دکوراسیون به نوعی هیجان‌‌ زیادی را در پی دارد. چرا که تغییر ظاهر خانه به همراه آرامش موجود در آن موجب تغییر روحیه افراد ساکن نیز می‌شود. به طور کلی هنگامی که قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه را داشتید باید از تمام جهات مسائل مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب درستی را انجام بدهید.

بر همین اساس باید تجهیزات آشپزخانه، پوشش کف و دیوارها و کابینت‌ها به گونه‌ای قرار گیرند که در هنگام آشپزی و شستشو آلودگی ایجاد نشود یا خرابی به بار نیاید. یکی از رویکردهای ایده‌آل برای این کار استفاده از دیوار بین کابینت است. از اینرو انتخاب مصالح درست، برای دیوار بین کابینت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود و امروزه توجه زیادی به این نکته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ها می‌شود.

بنابراین اگر به دنبال یک تغییر کم دردسر و اما زیبا هستید پیشنهاد می‌شود از انواع دیوارپوش‌های بین کابینت استفاده کنید. دیوار بین کابینت بسته به سلیقه کاربران در انواع طرح، رنگ و جنس در بازار موجود است. به همین ترتیب با این گستردگی تنوع در بین دیوارپوش‌‌ها به راحتی می‌توانید فضای دکوراتیو آشپزخانه خود را به بهترین نحو تغییر دهید و حال و هوای سرشار از نشاط و گرمی را به آشپزخانه خود ببخشید.

بین کابینت

نحوه انتخاب بین کابینت

نحوه انتخاب بین کابینت

کاشی و سرامیک از دیرباز نقش قابل توجهی در جذابیت پیکره معماری داخلی خانه‌ها داشته‌اند. به طور کل در گذشته از کاشی در طراحی‌های خود استفاده می‌کردند. اما امروزه به دلیل پیشرفت دکوراسیون داخلی کاشی‌ها جای خود را به مصالح متنوع‌تر داده‌اند. بنابراین طراحان داخلی برای اینکه تکرار زیاد کاشی‌های قدیمی دلزدگی به دنبال نداشته باشد، طرح‌های جذاب و دوست داشتنی را وارد بازار کرده‌اند که به آشپزخانه شما رنگ و روی تازه‌ای می‌بخشند. به دلیل همین تنوع، بهتر آن است که زمان کافی جهت انتخاب درستی از گزینه‌های متنوع دیوار بین کابینت بگذاریم.

از طرفی هم علاوه بر زیبایی باید جنبه‌های دیگر انتخابتان را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال شما باید دقت کنید مصالحی که مثلا برای دیوار پشت اجاق گاز یا سینک برمی‌گزینید باید قابلیت نظافت سریع و آسانی داشته باشد. مثلا دیوار پوش آجری برای این نواحی از آشپزخانه مناسب نیست و در نظافت آن به مشکل برمی‌خورید.

یا اینکه می‌خواهید فضای آشپزخانه‌تان بزرگتر نشان داده شود می‌توانید از دیوار پوش‌های براق که حالت آینه‌ای دارند یا شیشه‌‌های رنگی هستند استفاده کنید. زیرا انعکاس محیط در این سطوح آینه‌ای است که فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما باید این را نیز در نظر بگیرید که همیشه فضای آشپزخانه‌تان مرتب و تمیز باشد. چرا که در این غیر این صورت این مدل دیوار پوش‌ها منجر به شلوغ نشان دادن و آشفتگی در این حالت می‌شوند.

در طراحی داخلی آشپزخانه باید در هماهنگی رنگ و طرح دیوار بین کابینت اجزای داخلی آشپزخانه دقت کرد تا بتوان زیبای فضا را به وضوح نشان داد. چرا که رنگ کابینت‌ها در این طراحی حرف اول را می‌زنند. مصالح این دیوارپوش‌ها در ابعاد متفاوت ساخته و تولید شده است. بنابراین می‌توان بنا به سلیقه شخصی ابعاد مناسبی را انتخاب کرد.