آشپزخانه‌ای رویایی با دیوار بین کابینت

بین کابینت را که می شناسید ،آشپزخانه از مکان‌های مهم در طراحی داخلی محسوب می‌شود. مطمئنأ شما هم از آن دسته افراد خوش ذوق در دکوراسیون داخلی هستید که در پی یک طراحی چشم‌نواز و آرامشبخش، پیج‌های مخصوص معماری داخلی را جستجو می‌کنید.از طرفی اگر به دنبال آن هستید که با هزینه‌ای کم و بدون دردسر زیاد دکوری زیبا برای خود بسازید ما دیوارهای بین کابینتی را به شما معرفی می‌کنیم.

در واقع دیوار بین کابینت، دیوار پوش هایی را شامل می‌شوند که تنوع رنگ و طرح بسیاری دارند. از طرفی می‌توان جنس‌های متفاوتی از این محصول را در بازار یافت. فقط باید توجه داشته باشید که بر اساس رنگ و طرح کابینت و دیگر اجزای آشپزخانه‌تان اقدام به انتخاب و خرید این دیوارپوش‌ها نمایید.

طراحی صحیح این دیوارها نیازمند وقت کافی است تا بتوانید تغییر زیادی را در فضای آشپزخانه مشاهده کنید. با این حال باید دقت کنید که عناصری همچون میز کار آشپزخانه، کابینت‌ها یا کف آشپزخانه در نهایت سادگی باشند. زیرا طراحی‌ شلوغ هر یک از این اجزا روح فضای دکوراتیو شما را آشفته کرده و نمی‌توانید در آن احساس آرامش داشته باشید.

بین کابینت

نحوه انتخاب بین کابینت

انتخاب بین کابینت

از اینرو در کنار سادگی اجزای دیگر آشپزخانه می‌توانید با اجرای دیوار پوشی دلنشین و جذاب روح تازه‌ای به مطبخ خود ببخشید. در این مسئله فرقی نمی‌کند‌ که می‌خواهید این کار با چه جنس، طرح و یا رنگی اجرا شود زیرا انتخاب مصالح سلیقه‌ای است. فقط به دلیل اینکه این دیوار در بین کابینت‌ ها، پشت سینک یا گاز اجرا می‌شود، نقش ویژه‌ای از لحاظ بصری در بیننده ایفا می‌کند. بنابراین باید اصول درست اجرا را رعایت کنید تا دچار سردرگمی و آشفتگی نشوید.  مصالح انتخابی شما بسته به سلیقه‌تان می‌تواند آجر، کاشی، موزاییک، شیشه، دیوارپوش‌های براق، سنگ، رنگ و …  باشد.

حتی می‌توانید فاصله بین کابینت‌ ها را با ترکیب دو کاشی پر کنید. مثلا ترکیب کاشی‌های ساده و طرح‌دار در کنار هم می‌تواند نقش بسیار زیبایی خلق کند. ترکیب بی‌نظیر این مصالح با هم  مرزی از آراستگی را ایجاد می‌نماید. یا اینکه اگر هزینه این مصالح را نمی‌توانید تقبل کنید می‌توان از دیوار پوش‌های چسبی استفاده کرده و به طور خلاقانه طرحی نو بر روی دیوار آشپزخانه پیاده کنید. با این کار هم از بهم ریختگی خانه‌تان در امان ماندید هم هزینه اندکی را می‌پردازید و مهم‌تر از همه اینکه رنگ و روی فوق‌العاده‌ای به آشپزخانه خود بخشیده‌اید.

یکی دیگر از زیبایی‌هایی که می توان در مورد آن بحث کرد سنگ بین کابینت است. معمولا برای این کار از سنگ‌های دکوری و سنگ آنتیک استفاده می‌شود. طراحی دیوار با هر یک از این سنگ‌ها نیز مکانی عالی از آشپزخانه را به نمایش می‌گذارد. همانطور که گفته شد انتخاب هر یک از مصالح سلیقه‌ای بوده و هر کدام زیبایی‌های خاص خود را دارند. فقط به یاد داشته باشید که رنگ و طرح کابینت‌ها در اجرای این دیوارها بسیار موثر است که باید با طرح انتخابی همخوانی داشته باشند. چرا که کابینت‌ها نقش ویژه‌ای در به نمایش گذاشتن هارمونی رنگی یک فضا دارند. بدین ترتیب انتخاب صحیح رنگ در ترکیب با اجزای آشپزخانه می‌تواند جلوه و کنتراست خوبی از کار را اجرا کند.