مصالح ساختمانی نیز همانند بسیاری چیزهای دیگر دستخوش تغییرات زیادی با پیشرفت تکنولوژی و قدم گذاشتن در دنیای مدرن شده اند.هر کس با توجه به سلیقه و نوع انتخابی که دارد برای داشتن خانه ای ایده آل خود از مصالح مختلف بهره می گیرد.از مهمترین و منحصر به فرد ترین مصالح ساختمانی که تاثیر بسیار زیادی در خانه ها به خصوص در آشپزخانه ها که مهمترین بخش در ساختمان ها می باشد کاشی بین کابینتی می باشد.این محصولات با توجه به جنس ، رنگ و طرح و اندازه در انواع متفاوتی تولید می شوند و بستگی به سلیقه ی افراد  دارد که کدام نوع از آن ها را به کار ببرند.

نکات مهم در استفاده از انواع کاشی بین کابینتی

از آنجایی که بیشترین کاربرد کاشی بین کابینتی در آشپزخانه ها و مابین کابینت های بالا و پایین می باشد باید در انتخاب آن ها سرسری و نا آگاهانه تصمیم نگرفت و متناسب با وسایل و دکوراسیون آشپزخانه و همچنین رنگ دیوار ها،رنگ کابینت ها،بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه و روشن یا تاریک بودن محیط از بین انواع کاشی بین کابینتی مناسبترین و سازگارترین نوع آن را انتخاب نمود.دقت به قابلیت شست شویی و یا نظافت راحت در آن ها از دیگر عوامل مهم برای انتخاب آن ها به شمار می رود.

به دلیل فراوانی انواع کاشی بین کابینتی انتخاب آن ها کمی دشوار می باشد و نیاز به زمان دارد.اما همین تنوع موجب می شود هیچ سلیقه ای از آن بی نصیب نماند .با این وجود آن چه که در انتخاب این کاشی ها اهمیت دارد توجه به اولویت های شخصی هر فرد می باشد،به عنوان مثال بسیاری از افراد در هنگام تهیه آن ها فقط تمیز کردن آسان آن ها را مد نظر قرار می دهند و برخی دیگر بیشتر به جذابیت و زیبایی آن ها توجه می کننند و … .

بنابرین با توجه به سبک و اولویت ها و … در بین انواع بسیار زیاد کاشی نوع مورد نیاز و متناسب با محیط را باید انتخاب نمود .

انواع کاشی بین کابینتی از لحاظ جنس

کاشی بین کابینتی از لحاظ جنس در چند نوع وجود دارد و بنابراین برای هر نوع سلیقه و محیطی نوع مناسبی از آن یافت می شود.

مدل شیشه ای

مدل استیل

مدل تلفیقی شیشه و استیل

مدل تلفیقی شیشه و سنگ آنتیک

انواع کاشی بین کابینتی از نظر نوع لعاب

 کاشی بین کابینتی از نظر نوع لعاب ، چاپ و مدل پخت در انواع مختلف تولید می شوند و معمولا در رسته ی پخت سوم یا پخت چهارم قرار می گیرند.

لعاب کوتینگ

لعاب کوتینگ پولیش

لعاب دیجیتال کوتینگ پولیش

انواع کاشی بین کابینتی از نظر طرح و شکل

کاشی بین کابینتی ساده :

سادگی در هر نوع محیط و با هر نوع سلیقه ای سازگار می باشد و زیبایی و به روز بودن خود را برای همیشه حفظ می کند . با این وجود از کاشی بین کابینتی ساده در آشپزخانه ها یا محیط هایی که شلوغ می باشد هم استفاده می کنند . این کاشی ها تک رنگ می باشند و هیچ نوع طرحی در آن ها به کار برده نمی شود.

کاشی بین کابینتی طرح دار :

در این نوع از بین کابینتی ها انواع طرح ها به کار برده می شود و از آن ها بیشتر در محل هایی که ساده می باشند و یا کابینت ها به رنگ خنثی می باشند و یا محیط یکنواخت می باشد استفاده می کنند.این کاشی ها می توانند شامل طرح های شلوغ یا طرح های ساده باشند.

کاشی بین کابینتی مشکی :

رنگ مشکی به علت تیره بودن و شاید دلگیر بودن در خانه ها و دیواره ها به کار برده نمی شود،اما این رنگ در کاشی بین کابینتی طرفداران مخصوص به خود را دارد.از آن جایی که فضای بین کابینت ها فضای کمی می باشد در نتیجه برای کاربرد رنگ های مختلف محدودیتی وجود ندارد.استفاده از این نوع کاشی ها بیشتر در آشپزخانه هایی با فضای بزرگ و دکوراسیون خاص می باشد.

کاشی بین کابینتی عمودی :

استفاده از بین کابینتی عمودی موجب می شود تا ارتفاع محیط بلندتر دیده شود و در نتیجه برای آشپزخانه هایی با سقف کوتاه مناسب ترین گزینه می باشد.این نوع کاشی ها در انواع طرح ها و رنگ ها وجود دارند و فقط نحوه ی چینش آن ها به صورت عمودی می باشد.

کاشی بین کابینتی مرمر :

این نوع از بین کابینتی ها ظاهر براق و جذابی دارند و قابلیت ترکیب با رنگ های تیره و روشن در آن ها وجود دارد.در استفاده از این نوع کاشی ها باید دقت داشت تا به صورت منظم بتونه کاری شوند زیرا این کاشی ها متخلخل می باشند و به راحتی بر روی آن ها خط و خش می افتد.

کاشی بین کابینتی آجری شکل :

از این نوع کاشی بین کابینتی هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن استفاده می شود و ظاهری درخشنده ، زیبا،جذاب به محیط می دهند.این نوع کاشی ها بسیار با دوام می باشند و به راحتی تمیز می شوند.

کاشی بین کابینتی مربعی شکل :

استفاده از کاشی بین کابینتی مربعی شکل برای ایجاد ظرافت در آشپزخانه ها بسیار مناسب می باشد و فرقی نمی کند محیط مدرن باشد یا کلاسیک

کاشی بین کابینتی برجسته :

از جمله بین کابینتی جذاب و زیبایی می باشد که موجب می شود تا محیطی متفاوت همراه با خلاقیت را ایجاد کرد.رنگ های زیبا و روشن موجود در آن موجب خلق فضای دلپسند می شود.