وقتی از دکوراسیون آشپزخانه حرف زده می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد کابینت می باشد.استفاده از کابینت های زیبا و لوکس برای داشتن یک آشپزخانه مدرن کافی نمی باشد،بلکه لازم است تا قسمت های دیگر از قبیل بخش های خالی بین کابینت های بالا و پایین نیز با کابینت ها هماهنگ باشند.بین کابینتی مدرن در آشپزخانه های مدرن و زیبا به کار برده می شود.استفاده از بین کابینتی علاوه بر این که محیط آشپزخانه را زیباتر و جذاب تر می نماید موجب می شود تا کابینت ها به چشم بیایند و همچنین استفاده از انواع مدل های مناسب آن می تواند محیط آشپزخانه را بزرگتر جلوه دهد.

منظور از مدرن بودن بین کابینتی چیست ؟

مدرن و به روز بودن متناسب با سلیقه افراد می باشد و برخی از مردم دوست دارند تا مطابق با زمان پیش بروند و وسایل زیبا و مدرن را برای دکوراسیون منزل به کار ببرند و برخی نیز به روش سنتی و ساده ادامه دادن بیشتر مایل می باشند.دکوراسیون داخلی مدرن  خانه ها بدون دانستن علم زیبایی و تلفیق آن با هنر امکان پذیر نمی باشد.برای خلق آشپزخانه ی مدرن هیچ محدودیتی در کاربرد علم همراه با خلاقیت وجود ندارد بلکه موجب می شود تا محیط مدرن و خلاقانه طراحی شود و این امر در انتخاب بین کابینتی نیز صدق می کند و در صورتی که بین کابینتی مدرن با توجه به علم رنگ ها و کاربرد طرح ها هماهنگ با کابینت آشپزخانه انتخاب شود در خلق فضای مدرن و زیبا کمک بسیاری می کند .

مزیت استفاده از بین کابینتی در دکوراسیون آشپزخانه :

استفاده از بین کابینتی از نوع مدرن در آشپزخانه موجب مدرن بودن آشپزخانه می شود و محیط زیبایی برای بانوان که بیشتر زمان خود را در آشپزخانه صرف می کنند خلق می نمایند. بین کابینتی در محل هایی همچون دیوار  پشت گاز ، سینک ظرفشویی و کانتر آشپزخانه استفاده می شود که به دلیل پخت و پز در آشپزخانه و همچنین شست و شوی ظرف و ظروف و … این محیطها خیلی سریع چربی و کثیف می شوند و با استفاده از بین کابینت مدرن و مناسب می توان به راحتی آن ها  را به وسیله ی پاک کنده یا دستمال مرطوب تمییز نمود . علاوه بر این انتخاب بین کابینتی مناسب می تواند موجب بزرگ یا گوچکتر دیده شدن محیط آشپزخانه ها شود .

تاثیر بین کابینتی در اندازه آشپزخانه ها :

برخی افراد فکر می کنند که آشپزخانه های کوچک ارزش رسیدگی ندارند و نمی توان آن ها را مدرن کرد،در حالی که این امر درست نمی باشد بلکه استفاده از کابینت های مدرن که از رنگ و طرح مطابق با علم استفاده شود می تواند هر نوع محیط کوچک و بزرگی را مدرن و زیبا سازد.در آشپزخانه های کوچک برای ایجاد فضای مدرن و زیبا می توان از کابینت ها و بین کابینتی رنگ روشن و براق استفاده کرد که موجب بزرگتر دیده شدن محیط آشپزخانه می شود.استفاده از کاشی های یکسان و یک رنگ در تمامی فضاهای خالی از دیگر مواردی می باشد که موجب مدرن بودن آشپزخانه می شود . رنگ آمیزی سقف ها و قاب پنجره هماهنگ با کابینت ها و روشن کردن آن ها فضای آشپزخانه را بزرگ و استفاده از کابینت ها و بین کابینت مدرن ، آن را زیبا و لوکس جلوه می دهد .

انواع بین کابینتی :

بین کابینتی دارای انواع بسیار زیادی می باشند که متناسب با هر سلیقه و چیدمانی می باشند . برای داشتن آشپزخانه مدرن استفاده از بین کابینتی مدرن که با کابینت های بالا و پایین هماهنگی داشته باشند و هارمونی رنگ و طرح در آن ها وجود داشته باشد بسیار مهم می باشد . بین کابینتی ها دارای انواع چوبی ، شیشه ای ، سرامیکی ، سنگی ، آینه ای و… می باشند و با توجه به نوع کابینت و متناسب با آن ، بین کابینتی مناسب انتخاب می شود . هر کدام از انواع بین کابینتی ها می توانند متناسب با محیط آشپزخانه به صورت مدرن یا ساده به کار برده شوند .

نحوه انتخاب بین کابینتی در آشپزخانه های لوکس

برای داشتن محیط مدرن در آشپزخانه باید علاوه بر کابینت های مدرن از بین کابینتی های مدرن نیز در آشپزخانه استفاده کرد.موارد بسیاری هستند که استفاده از بین کابینتی و انتخاب نوع مناسبی از آن را برای محیط آشپزخانه الزامی می نمایند که شامل  نظافت آسان آلودگی ها و از بین بردن لکه های غذا و روغن ، محافظت از دیوارها در برابر رطوبت و کثیفی ، زیبایی و مدرن بودن و … می باشد و در این میان مهمترین نکته انتخاب بین کابینتی ، خوب و مناسب می باشد که علاوه بر تمیزی آسان ،  با سبک آشپزخانه نیز همخوانی داشته باشد.

انتخاب بین کابینتی های مدرن نیازمند دانستن هارمونی رنگ در آن ها می باشد به این معنی که در صورتی که از کابینت تیره در آشپزخانه استفاده شده باشد باید بین کابینتی روشن انتخاب شود تا فضای محیط علاوه بر روشن تر شدن دلنشین نیز باشد و احساس تاریکی و خستگی را از بین ببرد و در صورت روشن بودن کابینت بین کابینتی تیره انتخاب شود تا جلوه ی زیبایی ایجاد نماید،اما این مسئله به تنهایی کافی نمی باشد بلکه هارمونی رنگ نیز باید رعایت گردد و رنگ ها با هم تناسب داشته باشند و ضد و نقیض نباشند.

برای انتخاب بین کابینتی های مدرن باید محیط آشپزخانه ، نورگیر بودن یا نبودن آن و رنگ دیوار ها و فضای آشپزخانه را در نظر گرفت و متناسب با آن بین کابینتی مناسب را انتخاب نمود. بین کابینتی براق و شفاف نور را منعکس می کنند و بنابرین برای آشپزخانه های که نورگیری کافی ندارند گزینه مناسبی می باشند و یا زمانی که تمام محیط آشپزخانه روشن باشد استفاده از بین کابینتی با رنگ روشن نیز به فضا جلوه ی زیباتری می بخشد . بنابرین در انتخاب بین کابینتی  فقط انتخاب یک نوع از آن کافی نمی باشد بلکه باید طبق اصول و متناسب با فضا بهترین گزینه انتخاب گردد .

قیمت بین کابینتی  :

بین کابینتی دارای انواع مختلفی می باشند که از متریال های متفاوتی تولید می شوند و متناسب با آن قیمت های متفاوتی دارند و با توجه به بودجه افراد می توان مناسبترین نوع را به کار برد.اما مدرن بودن به معنای گران بودن نمی باشد و گاهی می توان با مواد اولیه ساده و ابتدایی و با هزینه ی کم  بین کابینتی زیبایی را خلق کرد .