بین کابینت

در مقاله قبل درباره چند پوشش رایج و مدرن که امروزه در فضای بین کابینت استفاده می‌شود صحبت کردیم. در ادامه شما با گزینه‌های دیگری برای طراحی و پوشش فضای دیوار پوش آشپزخانه آشنا می‌شوید. عناصری مدرن و نو که برای آشپزخانه‌های جدید قابل‌استفاده هستند و گزینه‌هایی از مصالح قدیمی که با ترکیب شدن با عناصر جدید و شکل نویی که به خود گرفته‌اند هم در آشپزخانه‌های قدیمی و هم در آشپزخانه‌های مدرن مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 • پوستر شیشه‌ای با طرح‌های زیبا: یکی دیگر از دیوار پوش‌های مناسب برای آشپزخانه پوسترهای شیشه‌ای هستند که دارای طرح‌های زیبا و متنوع بوده و باضخامت‌های مختلف و در قطعات گوناگون تولیدشده و فضای بین کابینت‌ها را تزئین می‌کنند. انعکاس نور خوب و جلوه بخشیدن به آشپزخانه از امتیازاتی است که به‌راحتی نمی‌توان از کنار آن رد شد. ضمن اینکه به‌راحتی قابل شستشو و نظافت بوده و شما به‌آسانی می‌توانید آلودگی‌ها مختلف را از سطح آن‌ها پاک‌کنید. اگر به دنبال ایجاد فضای شاد و زیبا در آشپزخانه هستید می‌توانید با انتخاب پوسترهای رنگی و شاد به هدف خود برسید.

مقاومت مناسبی که این دیوار پوش‌های شیشه‌ای دارند خیال شما را از آسیب‌های احتمالی در هنگام وارد شدن ضربات و … راحت می‌کند. این شیشه‌ها در برابر خش مقاومت خوبی دارند و آلودگی و غبار به سطح آن‌ها نفوذ نمی‌کند.

انواع دیوارپوش و بین کابینت

 • دیوار پوش سنگی

  : یکی دیگر از انتخاب‌ها برای دیوار پوش آشپزخانه سنگ‌های آنتیک هستند. این سنگ‌ها که در دکوراسیون دیگر قسمت‌ها مانند پشت تلویزیون یا شومینه کاربرد دارند به‌آسانی در دیوار آشپزخانه در قسمت‌هایی ازجمله دیوار هود و اجاق نصب‌شده و زیبایی و جلوه خوبی دارند. البته اگر از دوستداران عناصر طبیعی در خانه هستید باید دردسر نظافت مشکل آن را نیز بپذیرید.

 • دیوار پوش‌های آجری

  : آجر نیز یکی دیگر از انتخاب‌هایی است که می‌توان برای فضای بین کابینت داشت. آجرنماهای نسوز در رنگ‌های گرم و طبیعی که علاوه بر دیوار خانه، حمام، حیاط و نمای خارجی می‌توانند زینت‌بخش فضای آشپزخانه شما باشند. شاید در نظافت آن‌ها کمی دچار مشکل شوید اما خیالتان از دوام و کیفیت آن‌ها راحت است.

 • دیوار پوش‌های چوبی

  : چوب از عناصر گرم و طبیعی است که علاوه بر ایجاد صمیمیت در فضای خانه می‌تواند جلوه و زیبایی فضای آشپزخانه شما را دوچندان کند. اگر انتخاب شما برای کابینت آشپزخانه جنس چوبی آن است با انتخاب دیوار پوش چوبی بارنگ‌های متضاد و یا مکمل، می‌توانید فضایی دل‌نشین برای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

 • کاغذدیواری:

  اگر از علاقه‌مندان سرسخت این کاغذهای زیبا و متنوع هستید می‌توانید از آن به‌عنوان دیوار پوش آشپزخانه استفاده کنید. با انتخاب یکی از مدل‌های قابل شستشو دیگر نگرانی بابت نظافت آن نخواهید داشت.

 • رنگ:

  یکی از ابتدایی‌ترین گزینه‌ها برای ایجاد تغییر و تحول در آشپزخانه رنگ کردن فضای بین کابینت‌ها است. با این اقدام کم‌هزینه هم آشپزخانه را زیباتر کرده‌اید و هم پول بیشتری پس‌انداز خواهید کرد؛ اما خوب است بدانید یکی از راهکارهای مناسب برای فرار کردن از هزینه دیوار پوش آشپزخانه نحوه طراحی کابینت‌ها است. اگر هزینه بیشتری برای کابینت‌ها بدهید و فضای آشپزخانه را با آن پرکنید دیگر فضای خالی بین کابینت نخواهید داشت. به همین آسانی!

 

لینک فیلم های بهینا تایل در سایت آپارات