بین کابینت

آشپزخانه به‌عنوان قلب خانه و مأمنی امن برای حضور بانوی خانه است. درگذشته باوجود آشپزخانه‌های قدیمی خانم خانه با حضور در آشپزخانه از محیط گرم خانوادگی دور می‌شد و ساعات محدود دورهمی ها کمتر و کمتر می‌شد؛ اما حالا با طراحی‌های نو و ساخت آشپزخانه‌های مدرن به‌صورت اپن (باز) و جزیره آشپزخانه با دیگر فضاهای خانه مانند نشیمن و اتاق پذیرایی نزدیکی بیشتری داشته و تقریباً فضاهای این دو باهم ادغام‌شده است.

این مسئله باعث می‌شود که طراحی داخلی آشپزخانه و دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود؛ زیرا باید هماهنگی مناسبی با دیگر قسمت‌های خانه داشته باشد. طراحان و معماران داخلی برای همه فضاهای آشپزخانه طرح‌ها و ایده‌های زیبا و نویی دارند. جدا از کابینت‌ها که بخش مهم دکور آشپزخانه را تشکیل می‌دهند، فضای بین کابینت‌ها نیز موردتوجه خاصی برای هر چه زیباتر شدن قرارگرفته است.

پوشش بین کابینت علاوه بر زیبایی برای نظافت آسان و برطرف کردن آلودگی‌های آشپزخانه نیز مؤثر است. اگر قصد دارید در فضای آشپزخانه تغییر اساسی دهید انتخاب یک دیوار پوش مناسب کمک شایانی به شما می‌کند. در این انتخاب باید دقت کنید که رنگ پوشش بین کابینت با دیگر اجزا مانند کابینت هم‌خوانی داشته باشد. همچنین نوع انتخاب برای آشپزخانه سنتی با آشپزخانه مدرن تفاوت‌های زیادی خواهد داشت.

انواع طرح‌ها برای فضای بین کابینت‌ها

  • کاشی:

    یکی از گزینه‌ها کاشی است. منظور همان کاشی است که تمام دیوارهای آشپزخانه را در برگرفته و بخشی از آن نیز در فضای بین کابینت‌های هوایی و زمینی قرار می‌گیرد. یکی از عناصر دکوراسیون داخلی که از دیرباز مورداستفاده معماران بوده و هنوز نیز موردتوجه است. دلایل آن نیز مشخص است، دوام بالا و قابلیت شستشوی آسان. امروزه با ورود کاشی‌های مدرن مانند کاشی‌های رسی عربی و کاشی‌های سه سانتی می‌توان فضای زیبایی برای قسمت‌های مختلف ازجمله دیوار پشت اجاق و … ایجاد کرد. البته اگر انتخاب شما کاشی‌های کم‌عرض باشد باید سختی نظافت و پاک کردن آلودگی‌ها را به جان بخرید؛ اما اگر از دوستداران این عنصر قدیمی و مقاوم هستید بهای زیبایی منحصربه‌فرد آن را باجان و دل می‌دهید.

  • شیشه:

    شیشه‌های رنگی و طرح دار از دیگر انتخاب‌ها برای دیوار پوش آشپزخانه است. انعکاس زیبای نور و روشن‌تر کردن فضای آشپزخانه از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. ضمن اینکه نظافت و زدودن آلودگی‌های ایجادشده به‌راحتی هر چه بیشتر انجام می‌شود. با توجه به ساخت شیشه‌های مدرن و ایجاد طرح‌های آبرنگی و متنوع بر روی آن‌ها می‌توانید با ترکیب چندرنگ شیشه فضای زیبا و خیره‌کننده‌ای در آشپزخانه ایجاد کنید و جلوه آن را چندین برابر کنید.شیشه‌هایی با ابعاد گوناگون که با در کنار هم قرار گرفتن، هارمونی مناسبی باهم دارند.

  • کریستال:

    نوع مدرن و جدیدی از دیوار پوش آشپزخانه که با طراحی چشم‌نواز موردتوجه خریداران زیادی قرارگرفته است. طراحی زیبای قطعات کریستال در کنار هم با شکلی کاشی گونه و با ترکیب رنگی هنرمندانه که فضایی منحصربه‌فرد در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. دیوار پوش کریستال به‌راحتی با زیرسازی قابل‌نصب بوده و نظافت آن نیز به‌آسانی ممکن است.انعکاس نور زیبا و روشن کردن فضای آشپزخانه از دیگر مزیت‌های این نوع دیوار پوش است و می‌تواند جایگزین کاشی‌های قدیمی آشپزخانه شما شود.