دیوار بین کابینت تغییری ارزان در آشپزخانه شما !

دیوارپوش کابینت راه حلی بسیار کاربردی و جذاب است که می‌تواند یک تغییر اساسی در آشپزخانه ایجاد کند. هر زن خانه‌داری حداقل روزی چند ساعت از وقتش را در آشپزخانه به سر می‌برد. بالطبع هر چه بیشتر در آنجا به سر برید محیطی آشفته‌تر خواهید داشت. برای این کار کافی است که مدیریت درستی داشته باشید تا بتوانید از فضای آشپزخانه‌تان لذت ببرید تا همه چیز در آن مرتب و تمیز به نظر برسد.

بنابراین وقت آن است که چاره‌ای بیندیشید و با دیوارپوش بین کابینت، فضای دکوراتیو آشپزخانه خود را گرم و صمیمی کرده یا یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون امروزی را در آن پیاده کنید. به طور کل دکوراتیو به نوعی معماری داخلی گفته می‌شود که به بازآفرینی فضای داخلی می‌پردازد به گونه‌ای که نه تنها زیبا است بلکه کاربردی نیز خواهد بود. مسئله این نیست که آشپزخانه بزرگ باشد یا کوچک، فقط مهم آن است که فضای جدیدی برای خود خلق کنید. برای این کار لازم نیست که بودجه زیادی وارد کار کنید بلکه با یک ایده ساده ولی جذاب آشپزخانه بی‌نظیری برای خود خواهید ساخت.

 

بین کابینت

در انتخاب دیوار پوش بین کابینت سنجیده عمل کنید

به گفته صاحب‌نظران در این زمینه می‌توان گفت: دکوراتیو نقطه مشترک بین معماری و طراحی محسوب می‌شود. زیرا کاملا با فضا و اجزای آن در ارتباط خواهد بود. از اینرو چون دکوراتیو کردن فضای مورد نظر شما ارتباط مستقیمی با ویژگی‌های شخصیتی انسان دارد، بنابراین باید در هنگام طرح‌ریزی برای آشپزخانه خود هرگونه خصوصیات شخصیتی خود و دیگر اعضای خانواده را در نظر بگیرید. چرا که شما با این کار کاربرد فضا، احساس و تاثیری که می‌خواهد بر شما و اعضای خانوده‌تان داشته باشد به خوبی مورد سنجش قرار داده‌اید. از اینرو می‌توانید بهترین طرح را در آشپزخانه خود به اجرا درآورید.

انتخاب این دیوار پوش ها از نظر رنگ و جنس باید با دقت بسیار باشد تا هماهنگی لازم را در بین اجزای آشپزخانه ایجاد نماید. مثلا اگر می‌خواهید از لحاظ رنگ متضاد بوده یا یک رنگ باشد فرقی نمی‌کند فقط باید هماهنگی مصالح را در نظر بگیرید.  از اینرو شما باید پوششی را برگزینید که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب کند. موارد استفاده دیوارپوش‌ها بیشتر در پشت سینک، گاز یا کانتر آشپزخانه خواهد بود. بنابراین دیوارپوش‌های بین کابینت می‌توانند سبک و رنگ متفاوتی به فضای دکوراتیو شما بیفزایند. پس باید به دقت پوشش مورد نظرتان را برگزینید تا فضای دکوراتیو شما بتواند تا حدودی با سلیقه همه همخوانی داشته باشد و حس آرامش را القا کند.

دنیایی از دیوارپوش های مدرن

کانتر و کابینت دو عنصر تاثیرگذار در طراحی آشپزخانه هستند به همین دلیل می‌توانیم با اضافه کردن متریالی بی‌نظیر زیبایی آن‌ها را دو چندان نماییم. از این مصالح مدرن و زیبایی که امروزه بسیار کاربرد دارند می‌توان به انواع طرح و رنگ از سنگ‌های آنتیک، دیوارپوش‌های شیشه‌ای، آینه‌ای، طرح‌های آجری و کاشی‌های با انواع رنگ و لعاب زیبا اشاره کرد. یا اینکه انواعی از پنل‌های دیواری را به کار ببریم که مجموعه‌ای بی‌نظیر در طراحی دیوار بالای کانتر و یا پشت سینک و گاز به شمار می‌آیند. این دیوارپوش‌ها به گونه‌ای هستند که نظافت و نصب آن‌ها به آسانی صورت می‌گیرد. اکثر این عناصر به صورت چند کاره عمل می‌کنند و علاوه بر زیبایی، بزرگ جلوه دادن فضای شما، قابلیت آویزان کردن یک سری از وسایل آشپزخانه را هم دارند.