کاشی بین کابینتی اسپانیایی از زیباترین نوع  کاشی بین کابینتی به شمار می روند که دارای طرح های زیبا با اندازه های منیاتوری می باشند. زیبایی و طرح های متنوع  کاشی بین کابینتی اسپانیایی موجب شده تا خانم های خانه دار از این محصول برای ایجاد دکوراسیون زیبا در آشپزخانه های خود به کار ببرند و مطابق با سلیقه خود از میان طرح های متنوع آن ها انتخاب نمایند. استفاده از بین کابینتی برای فضای بین کابینت های بالا و پایین از جمله مهمترین بخش ایجاد دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه ها می باشد. از بین انواع بسیار زیاد و تنوعی که بین کابینتی ها در جنس های مختلف دارند مدل کاشی بین کابینتی اسپانیایی از جمله ی بروزترین و مدرن ترین و متنوع ترین آن ها می باشد.

بسیاری از افراد دوست دارند مطابق با مد روز پیش روند و خانه های مدرن و لاکچری را بیشتر از خانه های قدیمی یا طرح سنتی دوست دارند که در این صورت توصیه می شود به جای استفاده از کاشی های بین کابینتی قدیمی از کاشی بین کابینتی اسپانیایی استفاده کنند که بسیار مدرن و لاکچری طراحی می شوند. استفاده از این کاشی ها فضای آشپزخانه را جذاب و زیبا می نماید.

خصوصیات کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی از مدرن ترین بین کابینتی ها می باشند که علاوه بر طرح های زیبا و متنوع دارای رنگ بندی مطلوبی نیز می باشند و انواع رنگ های مشکی ، سفید ، کاشی بین کابینتی طلایی ، نقره ای ، قرمز ، شیشه ای را در بر می گیرند و از همین رو انتخاب گسترده ای را پیش روی مشتریان می گذارند.  کاشی بین کابینتی اسپانیایی در ابعاد مختلفی تولید می شوند و برای داشتن آشپزخانه ای متفاوت و لوکس می توان سایز های کوچکتر آن ها را به کار برد.

ویژگی کاشی بین کابینتی اسپانیایی

 • مدرن و شیک می باشند .
 • قابل شستشو می باشند .
 • دارای طرح های بسیار متنوع می باشند .
 • دارای رنگ بندی متنوع می باشند .
 • خاص و زیبا هستند و برای هر نوع سلیقه ای مناسب می باشند .
 • مقاوم در برابر حرارت و ضربه می باشند .
 • نصب راحت و سریعی دارند .
 • قابلیت اجرا بر روی کاشی های قدیمی و یا دیوار های گچی و سرامیکی و ام دی اف و … را دارند .
 • برای نصب نیاز به تهیه ی ملات و ایجاد کثیفی در آشپزخانه ها و … نمی باشند و از چسب در نصب آن ها استفاده می کنند .
 • ماندگاری رنگ دارند و به مرور زمان تغییری در رنگ آن ها ایجاد نمی شود .
 • قابلیت نصب در تمام سطوح را دارند .

نکات مهم در چیدمان کاشی بین کابینتی اسپانیایی

آشپزخانه از بخش های مهم خانه ها به شمار می رود و برای همین زیبایی و شیک بودن آن یا به طور کلی دکوراسیون آن ها اهمیت زیادی دارد.

 بین کابینتی ها از جمله محصولاتی می باشند که بعد از نصب کابینت در آشپزخانه ها فضای بین کابینت های بالا و پایین را پر می نمایند. کاشی بین کابینتی اسپانیایی که از جمله محبوب ترین بین کابینتی ها می باشد در هر نوع طرح و رنگی یافت می شوند و برای اجرای آن ها در آشپزخانه ها باید دقت کرد تا رنگ و طرح آن ها با سایر دکوراسیون و یا وسایل آشپزخانه هماهنگ باشد.

وجود تنوع در این نوع بین کابینتی ها انتخاب را سخت و پیچیده می نماید و  انتخاب نا مناسب طرح و رنگ بین کابینتی ، می تواند منجر به شلوغی فضای آشپزخانه و یا کاهش زیبایی آن ها می شود. بنابرین طرح و رنگ کاشی بین کابینتی اسپانیایی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه و آشپزخانه دارد. از آن جایی که بیشتر افراد به نحوه ی چیدمان کاشی بین کابینتی و ترکیب رنگ ها آشنایی ندارند برای همین برای نصب کاشی بین کابینتی حتما باید مشاوره یا اطلاعات کسب نمایند و برای خرید آن به محل ها یا فروشگاه های معتبر که اطلاعات کافی در اختیار خریداران قرار می دهند مراجعه کنند.

علاوه بر طرح و رنگ در اجرای کاشی بین کابینتی اسپانیایی نحوه ی چیدمان آن ها نیز بسیار مهم می باشد. برای چیدمان باید با توجه به اندازه ی سقف آشپزخانه ها و همچنین شلوغ یا آرام بودن آشپزخانه ها اقدام به این کار کرد. به کار بردن طرح های شلوغ بین کابینتی در آشپزخانه های شلوغ بر شلوغی آن ها می افزاید و آشپزخانه ای با فضای نچسب ایجاد می کنند. اما به کار بردن همین طرح برای آشپزخانه های ساده و بدون شلوغی فضایی زیبا و لوکس ایجاد می کند.

چیدمان کاشی بین کابینتی به دو روش عمودی و افقی صورت می گیرد که باید دقت شود تا برای آشپزخانه هایی که سقف کوتاه دارند از چیدمان عمودی استفاده کرد که این امر موجب بلند دیده شدن سقف می شود و برای آشپزخانه هایی با سقف بلند،چیدمان افقی به کار برده می شود تا فضای آشپزخانه جمع و جورتر به نظر برسد .  بنابرین همانطور که گفته شد  علاوه بر نوع کاشی بین کابینتی  طرح ، رنگ ، چیدمان کاشی ها نقش بسیار  زیادی در خلق دکوراسیون جذاب و زیبا دارند.

در انتخاب کاشی بین کابینتی و یا کاربرد ترکیبی آن ها باید دقت شود تا اختلاف سطح و برجستگی در آن ها وجود نداشته باشد تا در شست و شو و نظافت و یا ظاهر آن ها اخلال ایجاد ننماید.