آشپزخانه از مهمترین بخش خانه ها می باشد و هر آشپزخانه ای دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشد،برای مثال بعضی از آشپزخانه ها اندازه های بزرگی دارند و برخی معمولی و برخی دیگر کوچک می باشند و همچنین امکان دارد بعضی نورگیر باشند و برخی تاریک و … . بنابراین در طراحی دکوراسیون و نوع کاشی ها و کابینت ها و بین کابینتی باید دقت شود تا متناسب با آشپزخانه مورد نظر به کار برده شوند . توجه به بافت ، رنگ و نور و سبک در آشپزخانه ها نشان دهنده ی سلیقه ی افراد می باشد و باید در طراحی فضای آشپزخانه در نظر گرفته شوند .  کاشی بین کابینتی در انواع مختلف از نظر جنس،رنگ،بافت و اندازه تولید می شوند که می توانند متناسب با هر نوع آشپزخانه و دکوراسیونی باشند و در نتیجه بدون مشکل و به راحتی می توان طرح و رنگ متناسب با سلیقه و دکوراسیون را انتخاب نمود.به طور کلی آشپزخانه های پر نور گزینه بسیار زیادی را در انتخاب بین کابینتی ها دارند و این نکته ی بسیار مثبتی می باشد و می توان با بررسی جوانب همه ی انواع رنگ ها و طرح ها را برای آن ها استفاده نمود.

کاشی بین کابینتی تیره  برای آشپزخانه پر نور چه مواقعی باید به کار برده شود  ؟

در ابتدا باید ویژگی یک آشپزخانه پر نور را در نظر بگیریم،این که آشپزخانه مورد نظر بزرگ یا کوچک می باشد و یا نورگیری در چه حد می باشد از موارد مهم می باشد.به طور کلی فضاهایی که نور گیری زیادی دارند نیاز به طراحی دکوراسیون با دقت زیاد دارند.زیرا در صورتی که نور گیری در این فضا ها بیش از حد باشد امکان زننده بودن محیط و یکنواخت و تکراری شدن آن بسیار می باشد.آشپزخانه ها فضاهای بسیار مهمی در خانه ها می باشند که باید حتما فضای گرم و صمیمی داشته باشند. کاشی بین کابینتی در آشپزخانه های پر نور نقش بسیار زیادی دارد و می توان با به کاربردن انواع طرح و رنگ های آن از مقدار نورگیری یا تکراری یا زننده بودن آن کاست. بنابراین برای آشپزخانه هایی با نور گیری زیاد به کاربردن رنگ روشن بین کابینتی ها ایده خوبی نمی باشد و نورگیری فضا را چند برابر می کند البته این امر برای کسانی صدق می کند که با تضاد رنگی در محیط آشپزخانه مشکلی ندارند و استفاده از رنگ های مختلف را می پسندند.استفاده از رنگ های تیره و لوکس و زیبا می تواند فضای جذاب و زیبایی به چنین آشپزخانه هایی ببخشد و برای آشپزخانه هایی با فضای بزرگ و نورگیری خیلی زیاد استفاده از بین کابینتی مشکی فضا را زیباتر و جمع و جور تر نشان می دهد.

کاشی بین کابینتی روشن برای آشپزخانه پرنور چه مواقعی باید به کار برده شود ؟

از نکات مهم در کاربرد کاشی ها رنگ و الگوی چیدمان می باشد.سلیقه ها در این دو مورد متفاوت می باشد و برخی از افراد از تضاد رنگی در آشپزخانه ها بیزارند و در این مواقع در صورتی که نور گیری بیش از حد نباشد می توانند رنگ های روشن و براق را انتخاب نمایند،اما در صورتی که نور گیری زیاد باشد می توانند از رنگ روشن مات استفاده نمایند زیرا کاشی مات از انعکاس نور جلوگیری می کند و نور گیری را بیش از آنچه که هست افزایش نمی دهد.علاوه بر این زمانی که آشپزخانه ها نور گیری زیادی داشته باشند و کابینت ها یا دکوراسیون به رنگ های تیره باشد استفاده از بین کابینتی روشن می تواند فضا را زیباتر و جذاب تر نماید.

استفاده از رنگ روشن حتی می تواند موجب وسیع تر شدن محیط شود و در آشپزخانه هایی که نورگیری خوب با اندازه ی کوچک دارند می تواند گزینه ی خوبی باشد.به طور کلی برای استفاده از بین کابینتی در آشپزخانه پر نور باید تمامی جوانب از قبیل رنگ دکوراسیون ، بزرگی یا کوچکی فضا ، مقدار نورگیری و کوتاه یا بلند بودن دیوارها  … در نظر گرفته شود تا محیط دلخواه با شرایط ایده آل فراهم شود .

کاشی بین کابینتی طرح دار و یا ساده در آشپزخانه های پر نور چه مواقعی به کار برده می شوند ؟

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب کاشی بین کابینتی باید علاوه بر نورگیری سایر شرایط را نیز در آشپزخانه در نظر گرفت و متناسب با آن ها کاشی ها را به کار برد . برای مثال برخی از آشپزخانه ها که نور گیری بسیار زیادی دارند و دکوراسیون ساده و یکرنگی در آن ها به کاربرده شده باشد می توان با به کار بردن بین کابینتی طرح دار با رنگ تیره فضا را از یکنواختی و کسلی در آورد و همچنین برای آشپزخانه هایی که از دکوراسیون طرح دار و رنگی استفاده شده باشد و نور گیری زیاد از حد نباشد،بین کابینتی رنگ روشن ساده می تواند فضا را از شلوغی خارج کند.این ها دو نمونه مثال می باشند و اجرا و به کار بردن طرح و رنگ ها برای یک آشپزخانه پر نور بسیار متنوع می باشد و  نیازمند بررسی جوانب زیادی از قبیل اندازه آشپزخانه ، میزان نور گیری ، ارتفاع سقف ، ساده یا طرح دار بودن دکوراسیون ، سلیقه ی افراد در رنگ و طرح و … می باشد.

نوع چینش بین کابینتی برای آشپزخانه های پر نور

چینش کاشی بین کابینتی می تواند به دو صورت عمودی و افقی انجام گیرد و این در آشپزخانه های پرنور نیز همانند سایر فضا ها بستگی به ارتفاع سقف دارد.به عبارت کلی برای دیوار های کوتاه چینش به صورت عمودی انجام می شود و در دیوارهای بلند چینش به صورت افقی انجام می شود و میزان نور گیری در نوع چینش اهمیت آن چنانی ندارد .