همه ی ما از تاثیر بین کابینتی در آشپزخانه آگاهیم و می دانیم که به کار بردن آن در فضای بین کابینت ها در آشپزخانه ها می تواند به آشپزخانه ها وسعت بخشد و فضایی زیبا و جذاب ایجاد نماید . دکوراسیون آشپزخانه ها از اهمیت بسیاری بر خوردار می باشد و از لحاظ روان شناسی نیز ثابت شده که زیبایی و دکوراسیون محل می تواند در روحیه ی افراد تاثیر بگذارد. از آن جایی که آشپزخانه ها محیط پخت و پز و شست وشو می باشند و اکثر بانوان بیشتر اوقات خود را در آن جا به سر می برند دکوراسیون آن اهمیت بسیار زیادی  دارد. در دکوراسیون آشپزخانه ها بین کابینتی ها بسیار اهمیت دارند و امروزه از آن ها بسیار استفاده می شود. هر چه قدر که کابینت های لوکس و زیبا با تجهیزات لوکس در آشپزخانه استفاده شود در صورتی که بین کابینتی مناسب استفاده نشود به اندازه ای کافی زیبا نمی شوند و جای خالی بین کابینتی در آن جا به چشم می خورد . بین کابینتی ها در انواع مختلف متناسب با هر سلیقه ای تولید می شوند و یکی از زیبا ترین انواع آن ها کاشی بین کابینتی سفید می باشد .

کاشی بین کابینتی سفید به چه نوع بین کابینتی گفته می شود ؟

کاشی بین کابینتی سفید همانطور که از نامشان مشخص است در رنگ سفید که نماد پاکیزگی و زیبایی می باشند تولید می شود و می تواند طرح دار یا ساده باشند.استفاده از رنگ سفید برای هر نوع دکوراسیونی مناسب می باشد و جذابیت محیط را دو چندان می نماید. کاشی بین کابینتی سفید مناسب برای افرادی می باشد که نظافت و زیبایی برایشان اهمیت زیادی دارد .

ویژگی های کاشی بین کابینتی سفید :

  • قابلیت سازگاری با هر نوع رنگ و هر دکوراسیونی را دارند . رنگ سفید از جمله ی رنگ هایی می باشد با هر نوع رنگی از قبیل رنگ تیره مانند رنگ مشکی یا رنگ های روشن همچون رنگ طلایی قابلیت ترکیب دارند و همخوانی ایجاد می نمایند .
  • قابلیت شست و شو نظافت دارند و به راحتی به وسیله دستمال و مواد شوینده می توان آن ها را تمییز کرد .
  • در مقابل حرارت مقاوم می باشند .
  • موجب وسعت بخشیدن به فضای آشپزخانه ها می شوند .
  • موجب روشن شدن فضا های تیره می شوند .
  • ترکبیب آن با کابینت ها یا بین کابینتی های طلایی فضایی لوکس و مدرن ایجاد می کند .
  • حمل و نصب آن ها بسیار راحت می باشد .
  • برای نصب آن ها نیازی به استفاده از ملات وجود ندارد و با چسب به راحتی می توان آن ها را اجرا کرد .

نکات مهم در استفاده از کاشی بین کابینتی سفید :

کاشی بین کابینتی سفید با این که با هر نوع فضایی سازگاری دارند اما استفاده از آن ها نیاز به نظافت و شست و شوی مدام می باشد. این نوع بین کابینتی به دلیل رنگ روشنی که دارند کثیفی ها و آلودگی ها را معلوم می نمایند و به همین دلیل استفاده از آن به افراد با سلیقه پیشنهاد می شود.در استفاده از بین کابینتی ها باید دقت شود تا از برخورد ضربات سنگین و یا اشیاء نوک تیز و ایجاد لب پرگی در آن ها جلو گیری نمود.

مزیت کاشی بین کابینتی سفید :

کاشی بین کابینتی از جمله مواردی می باشد که موجب زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها و پوشش فضای بین کابینت ها می شود.استفاده از این نوع بین کابینتی ها از قدیم مرسوم بوده با این تفاوت که با مدرن شدن و به روز شدن صنعت ساخت و ساز تولیدات پیشرفته تر و زیبا تر و متنوع تری از آن ها به وجود آمد.

استفاده از انواع کاشی بین کابینتی موجب ایجاد تغییرات در فضای آشپزخانه ها می شود به عنوان مثال بین کابینتی هایی که بتوانند بازتاب نور و انعکاس داشته باشند موجب دلباز شدن فضای آشپزخانه ها می شوند.بنابرین در انتخاب کاشی بین کابینتی باید دقت شود تا با محیط بیشترین سنخیت و سازگاری را داشته باشند.

کاشی بین کابینتی سفید از جمله بین کابینتی هایی می باشد که منجر به افزایش بازتاب نور و  گسترش فضا می شوند و در نتیجه برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشند و فضا ی آن ها را بزرگتر جلوه می دهند. کاشی بین کابینتی سفید در انواع مات و شفاف تولید می شوند و زمانی که نور زیاد موجب اذیت چشم در آشپزخانه شد می توان انواع مات آن ها را به کار برد.

استفاده از کاشی سفید رنگ در هیچ زمانی از محبوبیت خود نکاسته و دلیل آن قدیمی نشدن رنگ سفید می باشد.رنگ سفید از جمله رنگ هایی می باشد که در هر عصر و دوره ای تازگی ، نشاط و زیبایی خود را حفظ می کنند و هیچ وقت کهنه نمی شوند.کاشی بین کابینتی سفید در انواع شکل و اندازه وجود دارند و می توان از آن ها به روش های مختلف استفاده کرد.

رنگ سفید از جمله ی تطبیقی ترین رنگ ها می باشند و می توان در کنار آن ها از هر نوع رنگی استفاده کرد و انواع رنگ های گرم و سرد را در کنار آن ها به کار برد . کاشی بین کابینتی سفید از جمله ی کاشی های بی طرف می باشند به این معنی که می توان از آن ها در دکوراسون سنتی یا مدرن استفاده نمود و مختص یک نوع فضا نمی باشند .

 کاشی بین کابینتی سفید به دلیل سازگاری که با فضا های مختلف  دارند علاوه بر کاربرد در بین کابینتی در آشپزخانه ها در فضا هایی همچون روی دیوار ها ، ستون ، مابین کابینت ها ، سطح روی میز و سطوح گچی یا سرامیکی و کاشی شده و چوبی و … نیز استفاده می شوند.