کاشی بین کابینتی تاثیر بسیار زیادی در بزرگ نمایی ، جذابیت و زیبایی آشپز خانه ها دارند. استفاده از بین کابینتی امروزه بسیار مرسوم شده و بسیاری افراد برای زیبایی آشپزخانه و تغییر دکوراسیون در آشپزخانه ها علاوه بر کابینت ها از بین کابینتی نیز استفاده می کنند. بین کابینتی علاوه بر زیبایی آشپزخانه ها به فضای آشپزخانه ها وسعت می بخشند و  انتخاب درست آن ها تاثیر بسیاری در شکل و دکوراسیون کلی آشپزخانه می گذارد به عنوان مثال در آشپزخانه های کوچک و تیره رنگ  استفاده از بین کابینتی رنگ روشن می تواند به بزرگتر دیده شدن و روشن تر شدن آن ها تاثیر بگذارد و در آشپزخانه های زیاد روشن و براق استفاده از رنگ تیره می تواند فضایی جذاب برای آشپزخانه به وجود آورد و از نور آن ها کم نماید.

بنابرین برای  استفاده از بین کابینتی انتخاب از مهمترین اصول می باشد و باید با توجه به علم رنگ ها و نوع دکوراسیون و فضای آشپزخانه ها انتخاب صورت پذیرد . بین کابینتی ها در انواع مختلف که شامل تفاوت در جنس و رنگ و طرح و براقیت و … می باشد تولید می شود و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه ها ، و رنگ کابینت ها و طرحشان مناسب ترین نوع آن ها در آشپزخانه ها در فضای مابین کابینت های بالا و پایین نصب می شوند. انواع بین کابینتی ها شامل بین کابینتی سفید طلایی ، بین کابینتی طلایی ، بین کابینتی سفید ، بین کابینتی آینه ای ، بین کابینتی براق و … می باشند .

کاشی بین کابینتی طلایی به چه نوع کاشی گفته می شود ؟

کاشی بین کابینتی طلایی از جمله ی جدید ترین کاشی های بین کابینتی می باشند که در طرح های مختلف از قبیل طرح دار و بدون طرح در رنگ طلایی تولید می شوند . این کاشی ها به دلیل رنگ جذاب طلایی که دارد فضایی لوکس و زیبا برای محیط ایجاد می کند و به همین دلیل از محبوبیت بالایی بر خوردار می باشد . کاشی بین کابینتی طلایی آلودگی های ناشی از پرتاپ روغن در هنگام پخت و پز و … را نشان نمی دهند و به راحتی قابل شست و شو با دستمال و مواد شوینده می باشند .

مراقبت و نگهداری کاشی بین کابینتی طلایی

کاشی بین کابینتی طلایی نیز همانند سایر بین کابینتی ها به دلایل اینکه در فضای پشت سینک و پشت گاز و … قرار می گیرند معمولا ضد آب می باشند و قابلیت شست وشو و نظافت دارند . تنها نکته ی مهمی که برای نگهداری از بین کابینتی ها باید رعایت شود استفاده نکردن از مواد اسیدی در شست و شوی آن ها می باشد که امکان دارد در دراز مدت موجب تغییر رنگ یا از دست دادن کیفیت در آن ها شود . همچنین برای مراقبت از آن ها باید مانع از برخورد ضربات سخت و شدید و  اشیاء نوک تیز شد .

کاربرد کاشی بین کابینتی طلایی

رنگ طلایی از جمله رنگ های لوکس و زیبا می باشند که نشان دهنده ی ارزش بالا می باشد . استفاده از رنگ طلایی جذابیت ، زیبایی و ارزش محصول را افزایش می دهد . استفاده از رنگ طلایی نیز در بخش های مختلف خانه ها  از قبیل کاغذ دیواری ها ، لوستر و یا تزئینات داخلی و یا بین کابینتی ها همین مفهوم را ایجاد می کند و خانه ای لوکس و مدرن را ایجاد می کند .

کاشی بین کابینتی طلایی برای آشپزخانه هایی لوکس و مدرن با کابینت هایی درانواع رنگ های شاد و تیره از قبیل سفید ، کرم ، قهوه ای و … به کاربرده می شود . رنگ طلایی قابلیت سازگاری با بیشتر رنگ ها را دارد و برای همین استفاده از آن ها محدودیتی ندارد . با این وجود بیشتر افرادی که از بین کابینتی طلایی استفاده می کنند ترکیب آن را با رنگ سفید دوست دارند و از رنگ سفید در کابینت ها استفاده می کنند . این امر موجب می شود تا فضای آشپزخانه علاوه بر مدرن و شیک بودن بزرگتر نشان داده شود و فضای پاک و لوکس تداعی نمایند .

ویژگی کاشی بین کابینتی طلایی

  • در انواع رنگ طلایی با تناژ زیاد یا کم وجود دارند و در نتیجه با هر محیطی سازگار می باشند .
  • شفافیت و براقی زیبایی دارند و دارای روکشی ضد آب می باشند که می توان به راحتی آن ها را شست .
  • به دلیل داشتن رنگ طلایی که رنگ روشن جذابی می باشد ، موجب می شود تا محیطی لوکس و بزرگ ایجاد شود .
  • در برابر بر خورد ضربات ناگهانی مقاوم می باشند .
  • در سایز های مختلف و طرح های متفاوت تولید می شوند .
  • برای استفاده از آن ها نیاز بندکشی وجود ندارد .
  • در برابر حرارت مقاوم می باشند .
  • نصب آن ها آسان ، سریع و راحت می باشد وبرای نصب نیازی به داشتن تجربه نیست .
  • قابلیت برش به اندازه های مختلف را دارند .

 نکات مهم در استفاده از کاشی بین کابینتی طلایی

کاشی بین کابینتی طلایی قابلیت سازگاری و تطبیق با هر رنگی را ندارند و کاربرد آن برای برخی از رنگ ها زننده می شود و تاثیر منفی در فضا ایجاد می کند . بنابرین در استفاده از آن ها باید دقت شود تا ترکیب رنگی زیبا ایجاد شود . شکل و رنگ کاشی ها و نحوه ی چیدمان آن ها اهمیت بسیاری دارد و باید به درستی انجام شود. در استفاده از انواع کاشی بین کابینتی طلایی باید دقت کرد تا چینش آن ها به درستی انجام شود به این معنی که در آشپزخانه هایی که سقف کوتاه تری دارند چینش عمودی کاشی بین کابینتی موجب بلندتر دیده شدن سقف می شود و در آشپزخانه هایی با سقف بلند چینش به صورت افقی فضای جمع و جوری ایجاد می کند.