دکوراسیون آشپزخانه و زیبایی آن ها تاثیر بسیار زیادی بر آرامش تک تک اعضای خانواده و به خصوص خانم های خانه که بیشتر اوقات خود را در آشپزخانه ها  سپری می کند می گذارد.از جمله محیط هایی که با صرف هزینه ای کم می تواند موجب زیبایی محیط آشپزخانه شود فضای بین کابینت ها می باشد. کاشی بین کابینتی ابزاری بسیار پرکاربرد و محبوب برای استفاده به عنوان بین کابینتی در آشپزخانه ها می باشد.فضای بین کابینت های بالا و پایین در آشپزخانه ها فضایی خالی از کابینت می باشد که برای زیبایی و تمیز ماندن آن ها ، از ابزارهای بین کابینتی استفاده می کنند.مصالح بین کابینتی دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ و اندازه و نوع چینش می باشد که از جمله ی محبوب ترین و پر کاربرد ترین آن ها کاشی بین کابینتی می باشد.

استفاده از کاشی در بین کابینت از گذشته ی بسیار دورتر مرسوم بوده و هنوز که هنوز است نه تنها از محبوبیت آن کاسته نشده بلکه به دلیل تولید در  تنوع رنگی و طرحی زیاد و همچنین قابلیت نظافت راحت آن ها استفاده از آن ها رایج تر شده است.این نوع از بین کابینتی ها نه تنها موجب محافظت از دیوار خانه یا آشپزخانه ها می شوند،بلکه موجب می شوند تا محیط رنگ و الگو و بافت زیبایی پیدا نماید .

مزیت کاشی بین کابینتی

کاشی بین کابینتی دارای طرح ها و رنگ های مختلفی می باشد و از همین رو قابلیت سازگاری و هماهنگی با هر نوع محیطی را  دارند.این نوع از بین کابینتی ها ، قابلیت بازتاب نور و انعکاس را دارند و در نتیجه موجب دلباز شدن فضا می شوند و همچنین استفاده از رنگ سفید کاشی ها موجب بزرگتر دیده شدن فضاهای کوچک می شود. کاشی های مورد استفاده در بین کابینت قابلیت شست و شویی دارند و به وسیله ی یک دستمال مرطوب و پاک کننده  به راحتی تمیز می شوند بنابرین برای محیطی مانند پشت اجاق گاز که معمولا به دلیل پخت و پز کثیف کاری می شود ، استفاده از کاشی ما بین کابینت ایده ی مناسبی می باشد .

نکات مهم در استفاده از کاشی بین کابینتی

از آن جایی که کاشی بین کابینتی انواع مختلفی با خصوصیات مختلف دارند و به دلیل این که آشپزخانه ها محل پخت و پز و شست و شو می باشند و با حرارت و همچنین اشیاء تیز سر و کار دارند بنابرین لازم است که برای استفاده از کاشی ما بین کابینت و قبل از تهیه ی آن  به نکات مهمی همچون مقاوم بودن آن ها در برابر حرارت و همچنین ضربات ناشی از برخورد اشیاء تیز دقت کرد و از کاشی هایی استفاده نمود که قابلیت شست و شویی دارند و با کیفیت می باشند و شست و شوی طولانی مدت موجب رنگ پریدگی یا از دست رفتن کیفیت آن ها نمی شود .

انواع کاشی بین کابینتی

این نوع کاشی ها از لحاظ جنس و اندازه و طرح و رنگ دارای انواع مختلفی می باشد و شامل :

ساده

 طرح دار

تک رنگ

رنگی

 مشکی

 طرح چوب

روشن

تیره

از لحاظ اندازه نیز کاشی های بین کابینتی در اندازه تایل های بسیار کوچک مربعی یا مستطیلی و یا لوزی شکل و … تا اندازه بزرگ می باشند.جنس کاشی های بین کابینتی می تواند از تایل های استیل یا شیشه ای و یا تلفیق شیشه و فلز و تلفیق شیشه و سنگ آنتیک باشد. کاشی های بین کابینتی از لحاظ نحوه ی تولید و لعاب کاری و مدل پخت نیز دارای انواع متفاوتی می باشند که شامل کاشی بین کابینتی با لعاب کوتینگ ، کاشی با لعاب کوتینگ پولیش و کاشی با لعاب دیجیتال کوتینگ و پولیش باشد که همه ی این لعاب ها در رسته ی پخت سوم یا پخت چهارم قرار می گیرند .

مصالح ساختمانی نیز همانند بسیاری چیزهای دیگر دستخوش تغییرات زیادی با پیشرفت تکنولوژی و قدم گذاشتن در دنیای مدرن شده اند.هر کس با توجه به سلیقه و نوع انتخابی که دارد برای داشتن خانه ای ایده آل خود از مصالح مختلف بهره می گیرد.از مهمترین و منحصر به فرد ترین مصالح ساختمانی که تاثیر بسیار زیادی در خانه ها به خصوص در آشپزخانه ها که مهمترین بخش در ساختمان ها می باشد کاشی بین کابینتی می باشد.این محصولات با توجه به جنس ، رنگ و طرح و اندازه در انواع متفاوتی تولید می شوند و بستگی به سلیقه ی افراد  دارد که کدام نوع از آن ها را به کار ببرند.

نکات مهم در استفاده از انواع کاشی بین کابینتی

از آنجایی که بیشترین کاربرد کاشی بین کابینتی در آشپزخانه ها و مابین کابینت های بالا و پایین می باشد باید در انتخاب آن ها سرسری و نا آگاهانه تصمیم نگرفت و متناسب با وسایل و دکوراسیون آشپزخانه و همچنین رنگ دیوار ها،رنگ کابینت ها،بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه و روشن یا تاریک بودن محیط از بین انواع کاشی بین کابینتی مناسبترین و سازگارترین نوع آن را انتخاب نمود.دقت به قابلیت شست شویی و یا نظافت راحت در آن ها از دیگر عوامل مهم برای انتخاب آن ها به شمار می رود.

به دلیل فراوانی انواع کاشی بین کابینتی انتخاب آن ها کمی دشوار می باشد و نیاز به زمان دارد.اما همین تنوع موجب می شود هیچ سلیقه ای از آن بی نصیب نماند .با این وجود آن چه که در انتخاب این کاشی ها اهمیت دارد توجه به اولویت های شخصی هر فرد می باشد،به عنوان مثال بسیاری از افراد در هنگام تهیه آن ها فقط تمیز کردن آسان آن ها را مد نظر قرار می دهند و برخی دیگر بیشتر به جذابیت و زیبایی آن ها توجه می کننند و … .

بنابرین با توجه به سبک و اولویت ها و … در بین انواع بسیار زیاد کاشی نوع مورد نیاز و متناسب با محیط را باید انتخاب نمود .

انواع کاشی بین کابینتی از لحاظ جنس

کاشی بین کابینتی از لحاظ جنس در چند نوع وجود دارد و بنابراین برای هر نوع سلیقه و محیطی نوع مناسبی از آن یافت می شود.

مدل شیشه ای

مدل استیل

مدل تلفیقی شیشه و استیل

مدل تلفیقی شیشه و سنگ آنتیک

انواع کاشی بین کابینتی از نظر نوع لعاب

 کاشی بین کابینتی از نظر نوع لعاب ، چاپ و مدل پخت در انواع مختلف تولید می شوند و معمولا در رسته ی پخت سوم یا پخت چهارم قرار می گیرند.

لعاب کوتینگ

لعاب کوتینگ پولیش

لعاب دیجیتال کوتینگ پولیش

انواع کاشی بین کابینتی از نظر طرح و شکل

کاشی بین کابینتی ساده :

سادگی در هر نوع محیط و با هر نوع سلیقه ای سازگار می باشد و زیبایی و به روز بودن خود را برای همیشه حفظ می کند . با این وجود از کاشی بین کابینتی ساده در آشپزخانه ها یا محیط هایی که شلوغ می باشد هم استفاده می کنند . این کاشی ها تک رنگ می باشند و هیچ نوع طرحی در آن ها به کار برده نمی شود.

کاشی بین کابینتی طرح دار :

در این نوع از بین کابینتی ها انواع طرح ها به کار برده می شود و از آن ها بیشتر در محل هایی که ساده می باشند و یا کابینت ها به رنگ خنثی می باشند و یا محیط یکنواخت می باشد استفاده می کنند.این کاشی ها می توانند شامل طرح های شلوغ یا طرح های ساده باشند.

کاشی بین کابینتی مشکی :

رنگ مشکی به علت تیره بودن و شاید دلگیر بودن در خانه ها و دیواره ها به کار برده نمی شود،اما این رنگ در کاشی بین کابینتی طرفداران مخصوص به خود را دارد.از آن جایی که فضای بین کابینت ها فضای کمی می باشد در نتیجه برای کاربرد رنگ های مختلف محدودیتی وجود ندارد.استفاده از این نوع کاشی ها بیشتر در آشپزخانه هایی با فضای بزرگ و دکوراسیون خاص می باشد.

کاشی بین کابینتی عمودی :

استفاده از بین کابینتی عمودی موجب می شود تا ارتفاع محیط بلندتر دیده شود و در نتیجه برای آشپزخانه هایی با سقف کوتاه مناسب ترین گزینه می باشد.این نوع کاشی ها در انواع طرح ها و رنگ ها وجود دارند و فقط نحوه ی چینش آن ها به صورت عمودی می باشد.

کاشی بین کابینتی مرمر :

این نوع از بین کابینتی ها ظاهر براق و جذابی دارند و قابلیت ترکیب با رنگ های تیره و روشن در آن ها وجود دارد.در استفاده از این نوع کاشی ها باید دقت داشت تا به صورت منظم بتونه کاری شوند زیرا این کاشی ها متخلخل می باشند و به راحتی بر روی آن ها خط و خش می افتد.

کاشی بین کابینتی آجری شکل :

از این نوع کاشی بین کابینتی هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن استفاده می شود و ظاهری درخشنده ، زیبا،جذاب به محیط می دهند.این نوع کاشی ها بسیار با دوام می باشند و به راحتی تمیز می شوند.

کاشی بین کابینتی مربعی شکل :

استفاده از کاشی بین کابینتی مربعی شکل برای ایجاد ظرافت در آشپزخانه ها بسیار مناسب می باشد و فرقی نمی کند محیط مدرن باشد یا کلاسیک

کاشی بین کابینتی برجسته :

از جمله بین کابینتی جذاب و زیبایی می باشد که موجب می شود تا محیطی متفاوت همراه با خلاقیت را ایجاد کرد.رنگ های زیبا و روشن موجود در آن موجب خلق فضای دلپسند می شود.

کاشی بین کابینتی مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

بین کابینتی مناسب از لحاظ فنی و ظاهری دارای ویژگی هایی می باشند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

 • ۱۰۰ درصد قابل شستشو می باشند و شست و شوی مداوم آسیبی به آن ها وارد نمی کند .
 • بندکشی می شوند که این کار موجب آبندی آن ها به صورت ۱۰۰ درصد می شود و در نتیجه از جمع شدن رسوب در بین درز و فواصل کاشی ها جلوگیری می کند .
 • ماندگاری رنگ در آن ها ۱۰۰ درصد می باشد و به مرور زمان تغییری در رنگ آن ها پدید نمی آید .
 • نظافت آن ها راحت می باشد و هر نوع لکه ای از روی آن ها پاک می شود .
 • اجرا و نصب آن ها راحت و سریع می باشد .
 • تمامی قطعات هم سطح می باشند و ضخامت یکسانی دارند و بر جستگی و نا همواری در سطح آن ها دیده نمی شود .
 • مقاومت حرارتی بالایی دارند و در سردی و گرمی آشپزخانه آسیبی به آن ها وارد نمی شود .
 • تنوع رنگی بسیار بالایی دارند و با هر نوع طرح و مدل کابینتی در آشپزخانه قابلیت ست کردن را دارند .
 • امکان تولید به صورت سفارشی را دارند و مطابق با نیاز مشتری طرح و رنگ و اندازه دلخواه تولید می شود .
 • قیمت مناسبی دارند و متناسب با هر بودجه ای انواعی از آن ها به کار برده می شود .

قیمت کاشی بین کابینتی

به علت تنوع زیاد آن ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند و موارد بسیاری در قیمت آن ها تاثیر می گذارند . از جمله موارد تاثیر گذار در قیمت کیفیت محصول ، ضخامت کاشی ، ابعاد کاشی و نوع متریال به کار برده شده در آن ها می باشد.

کاشی بین کابینتی در آشپزخانه های پر نور

آشپزخانه از مهمترین بخش خانه ها می باشد و هر آشپزخانه ای دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشد،برای مثال بعضی از آشپزخانه ها اندازه های بزرگی دارند و برخی معمولی و برخی دیگر کوچک می باشند و همچنین امکان دارد بعضی نورگیر باشند و برخی تاریک و … . بنابراین در طراحی دکوراسیون و نوع کاشی ها و کابینت ها و بین کابینتی باید دقت شود تا متناسب با آشپزخانه مورد نظر به کار برده شوند . توجه به بافت ، رنگ و نور و سبک در آشپزخانه ها نشان دهنده ی سلیقه ی افراد می باشد و باید در طراحی فضای آشپزخانه در نظر گرفته شوند .  کاشی بین کابینتی در انواع مختلف از نظر جنس،رنگ،بافت و اندازه تولید می شوند که می توانند متناسب با هر نوع آشپزخانه و دکوراسیونی باشند و در نتیجه بدون مشکل و به راحتی می توان طرح و رنگ متناسب با سلیقه و دکوراسیون را انتخاب نمود.به طور کلی آشپزخانه های پر نور گزینه بسیار زیادی را در انتخاب بین کابینتی ها دارند و این نکته ی بسیار مثبتی می باشد و می توان با بررسی جوانب همه ی انواع رنگ ها و طرح ها را برای آن ها استفاده نمود.

کاشی بین کابینتی تیره  برای آشپزخانه پر نور چه مواقعی باید به کار برده شود  ؟

در ابتدا باید ویژگی یک آشپزخانه پر نور را در نظر بگیریم،این که آشپزخانه مورد نظر بزرگ یا کوچک می باشد و یا نورگیری در چه حد می باشد از موارد مهم می باشد.به طور کلی فضاهایی که نور گیری زیادی دارند نیاز به طراحی دکوراسیون با دقت زیاد دارند.زیرا در صورتی که نور گیری در این فضا ها بیش از حد باشد امکان زننده بودن محیط و یکنواخت و تکراری شدن آن بسیار می باشد.آشپزخانه ها فضاهای بسیار مهمی در خانه ها می باشند که باید حتما فضای گرم و صمیمی داشته باشند. کاشی بین کابینتی در آشپزخانه های پر نور نقش بسیار زیادی دارد و می توان با به کاربردن انواع طرح و رنگ های آن از مقدار نورگیری یا تکراری یا زننده بودن آن کاست. بنابراین برای آشپزخانه هایی با نور گیری زیاد به کاربردن رنگ روشن بین کابینتی ها ایده خوبی نمی باشد و نورگیری فضا را چند برابر می کند البته این امر برای کسانی صدق می کند که با تضاد رنگی در محیط آشپزخانه مشکلی ندارند و استفاده از رنگ های مختلف را می پسندند.استفاده از رنگ های تیره و لوکس و زیبا می تواند فضای جذاب و زیبایی به چنین آشپزخانه هایی ببخشد و برای آشپزخانه هایی با فضای بزرگ و نورگیری خیلی زیاد استفاده از بین کابینتی مشکی فضا را زیباتر و جمع و جور تر نشان می دهد.

کاشی بین کابینتی روشن برای آشپزخانه پرنور چه مواقعی باید به کار برده شود ؟

از نکات مهم در کاربرد کاشی ها رنگ و الگوی چیدمان می باشد.سلیقه ها در این دو مورد متفاوت می باشد و برخی از افراد از تضاد رنگی در آشپزخانه ها بیزارند و در این مواقع در صورتی که نور گیری بیش از حد نباشد می توانند رنگ های روشن و براق را انتخاب نمایند،اما در صورتی که نور گیری زیاد باشد می توانند از رنگ روشن مات استفاده نمایند زیرا کاشی مات از انعکاس نور جلوگیری می کند و نور گیری را بیش از آنچه که هست افزایش نمی دهد.علاوه بر این زمانی که آشپزخانه ها نور گیری زیادی داشته باشند و کابینت ها یا دکوراسیون به رنگ های تیره باشد استفاده از بین کابینتی روشن می تواند فضا را زیباتر و جذاب تر نماید.

استفاده از رنگ روشن حتی می تواند موجب وسیع تر شدن محیط شود و در آشپزخانه هایی که نورگیری خوب با اندازه ی کوچک دارند می تواند گزینه ی خوبی باشد.به طور کلی برای استفاده از بین کابینتی در آشپزخانه پر نور باید تمامی جوانب از قبیل رنگ دکوراسیون ، بزرگی یا کوچکی فضا ، مقدار نورگیری و کوتاه یا بلند بودن دیوارها  … در نظر گرفته شود تا محیط دلخواه با شرایط ایده آل فراهم شود .

کاشی بین کابینتی طرح دار و یا ساده در آشپزخانه های پر نور چه مواقعی به کار برده می شوند ؟

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و انتخاب کاشی بین کابینتی باید علاوه بر نورگیری سایر شرایط را نیز در آشپزخانه در نظر گرفت و متناسب با آن ها کاشی ها را به کار برد . برای مثال برخی از آشپزخانه ها که نور گیری بسیار زیادی دارند و دکوراسیون ساده و یکرنگی در آن ها به کاربرده شده باشد می توان با به کار بردن بین کابینتی طرح دار با رنگ تیره فضا را از یکنواختی و کسلی در آورد و همچنین برای آشپزخانه هایی که از دکوراسیون طرح دار و رنگی استفاده شده باشد و نور گیری زیاد از حد نباشد،بین کابینتی رنگ روشن ساده می تواند فضا را از شلوغی خارج کند.این ها دو نمونه مثال می باشند و اجرا و به کار بردن طرح و رنگ ها برای یک آشپزخانه پر نور بسیار متنوع می باشد و  نیازمند بررسی جوانب زیادی از قبیل اندازه آشپزخانه ، میزان نور گیری ، ارتفاع سقف ، ساده یا طرح دار بودن دکوراسیون ، سلیقه ی افراد در رنگ و طرح و … می باشد.

نوع چینش بین کابینتی برای آشپزخانه های پر نور

چینش کاشی بین کابینتی می تواند به دو صورت عمودی و افقی انجام گیرد و این در آشپزخانه های پرنور نیز همانند سایر فضا ها بستگی به ارتفاع سقف دارد.به عبارت کلی برای دیوار های کوتاه چینش به صورت عمودی انجام می شود و در دیوارهای بلند چینش به صورت افقی انجام می شود و میزان نور گیری در نوع چینش اهمیت آن چنانی ندارد .

کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید

کابینت سفید به دلیل سادگی و شیک بودن از جمله ی پر طرفدارترین نوع کابینت بین مردم جهان می باشد. استفاده از کابینت سقید و هماهنگی آن با سایر بخش های آشپزخانه موجب می شود تا بتوان آشپزخانه ای لوکس و مدرن را طراحی نمود.استفاده از رنگ سفید و روشن در فضاهای آشپزخانه ، موجب بزرگ و وسیع دیده شدن آن ها می شود و اگر این امر همراه با نور پردازی نیز باشد فضای روشن و بزرگ را ایجاد می کند.

استفاده از کابینت های سفید بیشتر برای خانه هایی با آشپزخانه های کوچک و یا تاریک و یا خانه های لوکس و مدرن به کار برده می شود. بین کابینتی در ایجاد فضای دلنشین برای آشپزخانه در کنار کابینت ها نقش اساسی و مهمی دارد.رنگ سفید قابلیت ترکیب با هر نوع رنگی را دارد و بنابرین نه تنها کاشی بین کابینتی سفید برای کابینت سفید به کاربرده می شود بلکه رنگ های متضاد نیز می تواند سازگار باشد و محیطی جذاب خلق نماید.

اهمیت استفاده از بین کابینتی در آشپزخانه

استفاده از کابینت در آشپز خانه تقریبا ۷۰ درصد فضا را اشغال می کند و تنها بخشی از قسمت ها از قبیل بین کابینتی ها باقی می مانند که البته در زیبایی آشپز خانه بسیار تاثیر گذار و پر اهمیت می باشند،زیرا دقیقا بخش میانی آشپزخانه را که شدیدا به چشم می خورند شامل می شوند. بین کابینتی برشی از موادی می باشد که در بین کابینت های بالا و پایین ، پشت سینک ، گاز یا کانتر و … نصب می شود و در انواع مختلف با جنس های مختلف وجود دارند.

برای داشتن یک آشپزخانه چشم نواز و شکیل باید در انتخاب کابینت ها ، کف پوش ها و بین کابینتی ها دقت کرد تا با قرار گیری مرتب آن ها در کنار هم و ترکیب رنگ آن ها فضای زیبایی خلق شود. استفاده از انواع بین کابینتی ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به عنوان دیوار پوش امکان اضافه کردن رنگ و طرح های متنوع برای ایجاد تنوع و هماهنگی با سایر رنگ ها را فراهم می کند. استفاده از بین کابینتی همچنین مزیت های دیگری نیز دارد که موجب نظافت راحت دیوارها نیز می شود.

فضای مناسب برای بین کابینتی سفید یا روشن

کاشی بین کابینتی سفید یا رنگ روشن برای کابینت های سفید با ایجاد آشپزخانه یکدست فضایی بسیار مناسب و زیبا و بزرگ ایجاد می کند که در صورت لزوم می توان برای ایجاد محیطی متفاوتر از هر نوع ترکیب رنگی در دکوراسیون و تزئینات به کار برده شده استفاده نمود . هر چند آشپز خانه ی با کابینت و بین کابینتی سفید به اندازه ای زیبا و جذاب می باشد که نیازی به استفاده از رنگ های دیگر ندارد اما بسیاتری از مردم استفاده از ترکیب رنگ و رنگ های متفاوت را دوس دارند که این امر در کنار رنگ سفید میسر می باشد .

استفاده از بین کابینتی سفید همراه با کابینت سفید فضای آشپزخانه را به مقدار زیادی روشن می کند و در نتیجه برای آشپزخانه های تاریک مناسب می باشد و در آشپزخانه هایی که نور گیری بسیار زیاد دارند مناسب نمی باشد زیرا فضا را بیش از حد روشن می کند ، ولی با این وجود اگر اصرار بر این کار بود می توان با استفاده از دکوراسیون با رنگ های تیره و متضاد نور زیاد آشپزخانه را کاهش داد.

کاشی بین کابینتی سفید با کابینت سفید موجب وسیع تر شدن محیط و بزرگتر دیده شدن فضا می شود بنابرین استفاده از رنگ های روشن همچون سفید در کاشی بین کابینی و کابینت و حتی دکوراسیون برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشد.

کاشی بین کابینتی سفید یا روشن برای کابینت های سفید به دلیل رنگ ساده و در عین حال به روزی که دارند هیچ وقت دمده نمی شوند و تکراری و زننده نمی باشند . بنابرین برای کسانی که دیر به دیر دکوراسیون خانه را تغییر می دهند بهترین گزینه به شمار می رود و زمانی هم که خواهان تغییر در دکوراسیون خانه شدند می توانند رنگ کابینت ها و دکوراسیون آشپز خانه ها را عوض نمایند و بدون این که تغییری در بین کابینتی ایجاد نمایند ، زیرا بین کابینتی سفید با هر رنگ کابینت و دکوراسیونی سازگار می باشد .

چه نوع بین کابینتی برای کابینت سفید مناسب می باشد ؟

به طور کلی در پاسخ به این سوال که چه نوع بین کابینتی برای کابینت سفید مناسب می باشد باید گفت که تمامی بین کابینتی ها با هر رنگ و طرحی در کنار کابینت سفید مناسب می باشد و فضایی متفاوت جذاب و زیبا ایجاد می کنند.به چند مدل از بین کابینتی هایی که در کنار کابینت سفید فضایی زیبا و شکیل ایجاد می کنند اشاره می کنیم :

کاشی بین کابینتی طلایی از جمله بین کابینتی هایی می باشد که بیشتر در کنار رنگ سفید و قهوه ای به کار برده می شود و ترکیب بین کابینتی طلایی با رنگ سفید کابینت ها ، فضایی زیبا ، لاکچری و لوکس طراحی می کنند که همیشه تازگی و مدرن بودن را حفظ می کند . رنگ طلایی همیشه نماد ارزش و گران بهایی را دارد و به همین خاطر هیچ وقت دمده نمی شود و فضایی شاد و زیبا فراهم می نماید.

بین کابینتی زرشکی ، قرمز و قهوه ای در کنار کابینت سفید فضایی جذاب با ترکیب رنگ منحصر به فرد ایجاد می کند و فضای آشپزخانه را از یکنواختی و سادگی در می آورد  و محیطی شیک و زیبا ایجاد می کند .

بین کابینتی رنگ مشکی برای کابینت سفید موجب ایجاد فضای لاکچری و زیبا می شود . استفاده از این نوع بین کابینتی برای آشپزخانه هایی که فضای بسیار بزرگی دارند و کابینت های سفید در آن کار شده توصیه می شود . رنگ مشکی از جمله رنگ هایی می باشد که قابلیت ترکیب با هر رنگی را ندارد و نمی توان در کنار هر نوع کابینتی به کار برد . اما استفاده از آن در کنار کابینت سفید فضای بسیار زیبا و جذاب را ایجاد می کند.

جهت مشاوره رایگان خرید کاشی بین کابینتی با ما در تماس باشید.

کاشی بین کابینتی سفید

همه ی ما از تاثیر بین کابینتی در آشپزخانه آگاهیم و می دانیم که به کار بردن آن در فضای بین کابینت ها در آشپزخانه ها می تواند به آشپزخانه ها وسعت بخشد و فضایی زیبا و جذاب ایجاد نماید . دکوراسیون آشپزخانه ها از اهمیت بسیاری بر خوردار می باشد و از لحاظ روان شناسی نیز ثابت شده که زیبایی و دکوراسیون محل می تواند در روحیه ی افراد تاثیر بگذارد. از آن جایی که آشپزخانه ها محیط پخت و پز و شست وشو می باشند و اکثر بانوان بیشتر اوقات خود را در آن جا به سر می برند دکوراسیون آن اهمیت بسیار زیادی  دارد. در دکوراسیون آشپزخانه ها بین کابینتی ها بسیار اهمیت دارند و امروزه از آن ها بسیار استفاده می شود. هر چه قدر که کابینت های لوکس و زیبا با تجهیزات لوکس در آشپزخانه استفاده شود در صورتی که بین کابینتی مناسب استفاده نشود به اندازه ای کافی زیبا نمی شوند و جای خالی بین کابینتی در آن جا به چشم می خورد . بین کابینتی ها در انواع مختلف متناسب با هر سلیقه ای تولید می شوند و یکی از زیبا ترین انواع آن ها کاشی بین کابینتی سفید می باشد .

کاشی بین کابینتی سفید به چه نوع بین کابینتی گفته می شود ؟

کاشی بین کابینتی سفید همانطور که از نامشان مشخص است در رنگ سفید که نماد پاکیزگی و زیبایی می باشند تولید می شود و می تواند طرح دار یا ساده باشند.استفاده از رنگ سفید برای هر نوع دکوراسیونی مناسب می باشد و جذابیت محیط را دو چندان می نماید. کاشی بین کابینتی سفید مناسب برای افرادی می باشد که نظافت و زیبایی برایشان اهمیت زیادی دارد .

ویژگی های کاشی بین کابینتی سفید :

 • قابلیت سازگاری با هر نوع رنگ و هر دکوراسیونی را دارند . رنگ سفید از جمله ی رنگ هایی می باشد با هر نوع رنگی از قبیل رنگ تیره مانند رنگ مشکی یا رنگ های روشن همچون رنگ طلایی قابلیت ترکیب دارند و همخوانی ایجاد می نمایند .
 • قابلیت شست و شو نظافت دارند و به راحتی به وسیله دستمال و مواد شوینده می توان آن ها را تمییز کرد .
 • در مقابل حرارت مقاوم می باشند .
 • موجب وسعت بخشیدن به فضای آشپزخانه ها می شوند .
 • موجب روشن شدن فضا های تیره می شوند .
 • ترکبیب آن با کابینت ها یا بین کابینتی های طلایی فضایی لوکس و مدرن ایجاد می کند .
 • حمل و نصب آن ها بسیار راحت می باشد .
 • برای نصب آن ها نیازی به استفاده از ملات وجود ندارد و با چسب به راحتی می توان آن ها را اجرا کرد .

نکات مهم در استفاده از کاشی بین کابینتی سفید :

کاشی بین کابینتی سفید با این که با هر نوع فضایی سازگاری دارند اما استفاده از آن ها نیاز به نظافت و شست و شوی مدام می باشد. این نوع بین کابینتی به دلیل رنگ روشنی که دارند کثیفی ها و آلودگی ها را معلوم می نمایند و به همین دلیل استفاده از آن به افراد با سلیقه پیشنهاد می شود.در استفاده از بین کابینتی ها باید دقت شود تا از برخورد ضربات سنگین و یا اشیاء نوک تیز و ایجاد لب پرگی در آن ها جلو گیری نمود.

مزیت کاشی بین کابینتی سفید :

کاشی بین کابینتی از جمله مواردی می باشد که موجب زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها و پوشش فضای بین کابینت ها می شود.استفاده از این نوع بین کابینتی ها از قدیم مرسوم بوده با این تفاوت که با مدرن شدن و به روز شدن صنعت ساخت و ساز تولیدات پیشرفته تر و زیبا تر و متنوع تری از آن ها به وجود آمد.

استفاده از انواع کاشی بین کابینتی موجب ایجاد تغییرات در فضای آشپزخانه ها می شود به عنوان مثال بین کابینتی هایی که بتوانند بازتاب نور و انعکاس داشته باشند موجب دلباز شدن فضای آشپزخانه ها می شوند.بنابرین در انتخاب کاشی بین کابینتی باید دقت شود تا با محیط بیشترین سنخیت و سازگاری را داشته باشند.

کاشی بین کابینتی سفید از جمله بین کابینتی هایی می باشد که منجر به افزایش بازتاب نور و  گسترش فضا می شوند و در نتیجه برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشند و فضا ی آن ها را بزرگتر جلوه می دهند. کاشی بین کابینتی سفید در انواع مات و شفاف تولید می شوند و زمانی که نور زیاد موجب اذیت چشم در آشپزخانه شد می توان انواع مات آن ها را به کار برد.

استفاده از کاشی سفید رنگ در هیچ زمانی از محبوبیت خود نکاسته و دلیل آن قدیمی نشدن رنگ سفید می باشد.رنگ سفید از جمله رنگ هایی می باشد که در هر عصر و دوره ای تازگی ، نشاط و زیبایی خود را حفظ می کنند و هیچ وقت کهنه نمی شوند.کاشی بین کابینتی سفید در انواع شکل و اندازه وجود دارند و می توان از آن ها به روش های مختلف استفاده کرد.

رنگ سفید از جمله ی تطبیقی ترین رنگ ها می باشند و می توان در کنار آن ها از هر نوع رنگی استفاده کرد و انواع رنگ های گرم و سرد را در کنار آن ها به کار برد . کاشی بین کابینتی سفید از جمله ی کاشی های بی طرف می باشند به این معنی که می توان از آن ها در دکوراسون سنتی یا مدرن استفاده نمود و مختص یک نوع فضا نمی باشند .

 کاشی بین کابینتی سفید به دلیل سازگاری که با فضا های مختلف  دارند علاوه بر کاربرد در بین کابینتی در آشپزخانه ها در فضا هایی همچون روی دیوار ها ، ستون ، مابین کابینت ها ، سطح روی میز و سطوح گچی یا سرامیکی و کاشی شده و چوبی و … نیز استفاده می شوند.

کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی از زیباترین نوع  کاشی بین کابینتی به شمار می روند که دارای طرح های زیبا با اندازه های منیاتوری می باشند. زیبایی و طرح های متنوع  کاشی بین کابینتی اسپانیایی موجب شده تا خانم های خانه دار از این محصول برای ایجاد دکوراسیون زیبا در آشپزخانه های خود به کار ببرند و مطابق با سلیقه خود از میان طرح های متنوع آن ها انتخاب نمایند. استفاده از بین کابینتی برای فضای بین کابینت های بالا و پایین از جمله مهمترین بخش ایجاد دکوراسیون زیبا برای آشپزخانه ها می باشد. از بین انواع بسیار زیاد و تنوعی که بین کابینتی ها در جنس های مختلف دارند مدل کاشی بین کابینتی اسپانیایی از جمله ی بروزترین و مدرن ترین و متنوع ترین آن ها می باشد.

بسیاری از افراد دوست دارند مطابق با مد روز پیش روند و خانه های مدرن و لاکچری را بیشتر از خانه های قدیمی یا طرح سنتی دوست دارند که در این صورت توصیه می شود به جای استفاده از کاشی های بین کابینتی قدیمی از کاشی بین کابینتی اسپانیایی استفاده کنند که بسیار مدرن و لاکچری طراحی می شوند. استفاده از این کاشی ها فضای آشپزخانه را جذاب و زیبا می نماید.

خصوصیات کاشی بین کابینتی اسپانیایی

کاشی بین کابینتی اسپانیایی از مدرن ترین بین کابینتی ها می باشند که علاوه بر طرح های زیبا و متنوع دارای رنگ بندی مطلوبی نیز می باشند و انواع رنگ های مشکی ، سفید ، کاشی بین کابینتی طلایی ، نقره ای ، قرمز ، شیشه ای را در بر می گیرند و از همین رو انتخاب گسترده ای را پیش روی مشتریان می گذارند.  کاشی بین کابینتی اسپانیایی در ابعاد مختلفی تولید می شوند و برای داشتن آشپزخانه ای متفاوت و لوکس می توان سایز های کوچکتر آن ها را به کار برد.

ویژگی کاشی بین کابینتی اسپانیایی

 • مدرن و شیک می باشند .
 • قابل شستشو می باشند .
 • دارای طرح های بسیار متنوع می باشند .
 • دارای رنگ بندی متنوع می باشند .
 • خاص و زیبا هستند و برای هر نوع سلیقه ای مناسب می باشند .
 • مقاوم در برابر حرارت و ضربه می باشند .
 • نصب راحت و سریعی دارند .
 • قابلیت اجرا بر روی کاشی های قدیمی و یا دیوار های گچی و سرامیکی و ام دی اف و … را دارند .
 • برای نصب نیاز به تهیه ی ملات و ایجاد کثیفی در آشپزخانه ها و … نمی باشند و از چسب در نصب آن ها استفاده می کنند .
 • ماندگاری رنگ دارند و به مرور زمان تغییری در رنگ آن ها ایجاد نمی شود .
 • قابلیت نصب در تمام سطوح را دارند .

نکات مهم در چیدمان کاشی بین کابینتی اسپانیایی

آشپزخانه از بخش های مهم خانه ها به شمار می رود و برای همین زیبایی و شیک بودن آن یا به طور کلی دکوراسیون آن ها اهمیت زیادی دارد.

 بین کابینتی ها از جمله محصولاتی می باشند که بعد از نصب کابینت در آشپزخانه ها فضای بین کابینت های بالا و پایین را پر می نمایند. کاشی بین کابینتی اسپانیایی که از جمله محبوب ترین بین کابینتی ها می باشد در هر نوع طرح و رنگی یافت می شوند و برای اجرای آن ها در آشپزخانه ها باید دقت کرد تا رنگ و طرح آن ها با سایر دکوراسیون و یا وسایل آشپزخانه هماهنگ باشد.

وجود تنوع در این نوع بین کابینتی ها انتخاب را سخت و پیچیده می نماید و  انتخاب نا مناسب طرح و رنگ بین کابینتی ، می تواند منجر به شلوغی فضای آشپزخانه و یا کاهش زیبایی آن ها می شود. بنابرین طرح و رنگ کاشی بین کابینتی اسپانیایی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی خانه و آشپزخانه دارد. از آن جایی که بیشتر افراد به نحوه ی چیدمان کاشی بین کابینتی و ترکیب رنگ ها آشنایی ندارند برای همین برای نصب کاشی بین کابینتی حتما باید مشاوره یا اطلاعات کسب نمایند و برای خرید آن به محل ها یا فروشگاه های معتبر که اطلاعات کافی در اختیار خریداران قرار می دهند مراجعه کنند.

علاوه بر طرح و رنگ در اجرای کاشی بین کابینتی اسپانیایی نحوه ی چیدمان آن ها نیز بسیار مهم می باشد. برای چیدمان باید با توجه به اندازه ی سقف آشپزخانه ها و همچنین شلوغ یا آرام بودن آشپزخانه ها اقدام به این کار کرد. به کار بردن طرح های شلوغ بین کابینتی در آشپزخانه های شلوغ بر شلوغی آن ها می افزاید و آشپزخانه ای با فضای نچسب ایجاد می کنند. اما به کار بردن همین طرح برای آشپزخانه های ساده و بدون شلوغی فضایی زیبا و لوکس ایجاد می کند.

چیدمان کاشی بین کابینتی به دو روش عمودی و افقی صورت می گیرد که باید دقت شود تا برای آشپزخانه هایی که سقف کوتاه دارند از چیدمان عمودی استفاده کرد که این امر موجب بلند دیده شدن سقف می شود و برای آشپزخانه هایی با سقف بلند،چیدمان افقی به کار برده می شود تا فضای آشپزخانه جمع و جورتر به نظر برسد .  بنابرین همانطور که گفته شد  علاوه بر نوع کاشی بین کابینتی  طرح ، رنگ ، چیدمان کاشی ها نقش بسیار  زیادی در خلق دکوراسیون جذاب و زیبا دارند.

در انتخاب کاشی بین کابینتی و یا کاربرد ترکیبی آن ها باید دقت شود تا اختلاف سطح و برجستگی در آن ها وجود نداشته باشد تا در شست و شو و نظافت و یا ظاهر آن ها اخلال ایجاد ننماید.

کاشی بین کابینتی طلایی

کاشی بین کابینتی تاثیر بسیار زیادی در بزرگ نمایی ، جذابیت و زیبایی آشپز خانه ها دارند. استفاده از بین کابینتی امروزه بسیار مرسوم شده و بسیاری افراد برای زیبایی آشپزخانه و تغییر دکوراسیون در آشپزخانه ها علاوه بر کابینت ها از بین کابینتی نیز استفاده می کنند. بین کابینتی علاوه بر زیبایی آشپزخانه ها به فضای آشپزخانه ها وسعت می بخشند و  انتخاب درست آن ها تاثیر بسیاری در شکل و دکوراسیون کلی آشپزخانه می گذارد به عنوان مثال در آشپزخانه های کوچک و تیره رنگ  استفاده از بین کابینتی رنگ روشن می تواند به بزرگتر دیده شدن و روشن تر شدن آن ها تاثیر بگذارد و در آشپزخانه های زیاد روشن و براق استفاده از رنگ تیره می تواند فضایی جذاب برای آشپزخانه به وجود آورد و از نور آن ها کم نماید.

بنابرین برای  استفاده از بین کابینتی انتخاب از مهمترین اصول می باشد و باید با توجه به علم رنگ ها و نوع دکوراسیون و فضای آشپزخانه ها انتخاب صورت پذیرد . بین کابینتی ها در انواع مختلف که شامل تفاوت در جنس و رنگ و طرح و براقیت و … می باشد تولید می شود و متناسب با دکوراسیون آشپزخانه ها ، و رنگ کابینت ها و طرحشان مناسب ترین نوع آن ها در آشپزخانه ها در فضای مابین کابینت های بالا و پایین نصب می شوند. انواع بین کابینتی ها شامل بین کابینتی سفید طلایی ، بین کابینتی طلایی ، بین کابینتی سفید ، بین کابینتی آینه ای ، بین کابینتی براق و … می باشند .

کاشی بین کابینتی طلایی به چه نوع کاشی گفته می شود ؟

کاشی بین کابینتی طلایی از جمله ی جدید ترین کاشی های بین کابینتی می باشند که در طرح های مختلف از قبیل طرح دار و بدون طرح در رنگ طلایی تولید می شوند . این کاشی ها به دلیل رنگ جذاب طلایی که دارد فضایی لوکس و زیبا برای محیط ایجاد می کند و به همین دلیل از محبوبیت بالایی بر خوردار می باشد . کاشی بین کابینتی طلایی آلودگی های ناشی از پرتاپ روغن در هنگام پخت و پز و … را نشان نمی دهند و به راحتی قابل شست و شو با دستمال و مواد شوینده می باشند .

مراقبت و نگهداری کاشی بین کابینتی طلایی

کاشی بین کابینتی طلایی نیز همانند سایر بین کابینتی ها به دلایل اینکه در فضای پشت سینک و پشت گاز و … قرار می گیرند معمولا ضد آب می باشند و قابلیت شست وشو و نظافت دارند . تنها نکته ی مهمی که برای نگهداری از بین کابینتی ها باید رعایت شود استفاده نکردن از مواد اسیدی در شست و شوی آن ها می باشد که امکان دارد در دراز مدت موجب تغییر رنگ یا از دست دادن کیفیت در آن ها شود . همچنین برای مراقبت از آن ها باید مانع از برخورد ضربات سخت و شدید و  اشیاء نوک تیز شد .

کاربرد کاشی بین کابینتی طلایی

رنگ طلایی از جمله رنگ های لوکس و زیبا می باشند که نشان دهنده ی ارزش بالا می باشد . استفاده از رنگ طلایی جذابیت ، زیبایی و ارزش محصول را افزایش می دهد . استفاده از رنگ طلایی نیز در بخش های مختلف خانه ها  از قبیل کاغذ دیواری ها ، لوستر و یا تزئینات داخلی و یا بین کابینتی ها همین مفهوم را ایجاد می کند و خانه ای لوکس و مدرن را ایجاد می کند .

کاشی بین کابینتی طلایی برای آشپزخانه هایی لوکس و مدرن با کابینت هایی درانواع رنگ های شاد و تیره از قبیل سفید ، کرم ، قهوه ای و … به کاربرده می شود . رنگ طلایی قابلیت سازگاری با بیشتر رنگ ها را دارد و برای همین استفاده از آن ها محدودیتی ندارد . با این وجود بیشتر افرادی که از بین کابینتی طلایی استفاده می کنند ترکیب آن را با رنگ سفید دوست دارند و از رنگ سفید در کابینت ها استفاده می کنند . این امر موجب می شود تا فضای آشپزخانه علاوه بر مدرن و شیک بودن بزرگتر نشان داده شود و فضای پاک و لوکس تداعی نمایند .

ویژگی کاشی بین کابینتی طلایی

 • در انواع رنگ طلایی با تناژ زیاد یا کم وجود دارند و در نتیجه با هر محیطی سازگار می باشند .
 • شفافیت و براقی زیبایی دارند و دارای روکشی ضد آب می باشند که می توان به راحتی آن ها را شست .
 • به دلیل داشتن رنگ طلایی که رنگ روشن جذابی می باشد ، موجب می شود تا محیطی لوکس و بزرگ ایجاد شود .
 • در برابر بر خورد ضربات ناگهانی مقاوم می باشند .
 • در سایز های مختلف و طرح های متفاوت تولید می شوند .
 • برای استفاده از آن ها نیاز بندکشی وجود ندارد .
 • در برابر حرارت مقاوم می باشند .
 • نصب آن ها آسان ، سریع و راحت می باشد وبرای نصب نیازی به داشتن تجربه نیست .
 • قابلیت برش به اندازه های مختلف را دارند .

 نکات مهم در استفاده از کاشی بین کابینتی طلایی

کاشی بین کابینتی طلایی قابلیت سازگاری و تطبیق با هر رنگی را ندارند و کاربرد آن برای برخی از رنگ ها زننده می شود و تاثیر منفی در فضا ایجاد می کند . بنابرین در استفاده از آن ها باید دقت شود تا ترکیب رنگی زیبا ایجاد شود . شکل و رنگ کاشی ها و نحوه ی چیدمان آن ها اهمیت بسیاری دارد و باید به درستی انجام شود. در استفاده از انواع کاشی بین کابینتی طلایی باید دقت کرد تا چینش آن ها به درستی انجام شود به این معنی که در آشپزخانه هایی که سقف کوتاه تری دارند چینش عمودی کاشی بین کابینتی موجب بلندتر دیده شدن سقف می شود و در آشپزخانه هایی با سقف بلند چینش به صورت افقی فضای جمع و جوری ایجاد می کند.

کاشی بین کابینتی سفید طلایی

استفاده از انواع کاشی بین کابینتی در آشپزخانه ها باعث می شود تا علاوه بر زیباتر کردن فضا  ، فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و یا موجب روشنتر شدن محیط شود. کاشی بین کابینتی در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند و برای هر  محیط و فضایی نوع متناسبی از آن  ها به کار برده می شود . در این میان انواعی از بین کابینتی نیز وجود دارند که با هر محیط و فضایی سازگار می باشند.

کاشی بین کابینتی سفید طلایی از جمله بین کابینتی های پر طرفدار می باشد که هم در محیط های با دکوراسیون تیره به کار برده می شوند و هم در محیط های روشن استفاده می شوند. این کاشی ها هم برای فضا های با کابینت های مات مناسب می باشند و هم برای دکوراسون شفاف و براق. به طور کلی این نوع کاشی به دلیل رنگ روشن و زیبایی که دارد در هر محیط با هر دکوراسیونی به کار برده شود ، زیبایی و جذابیت را برای آن محیط و فضا ایجاد می نماید.

اهمیت انتخاب کاشی بین کابینتی برای آشپزخانه

کاشی های بین کابینتی تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون آشپزخانه ها دارند. تنوع زیاد در طرح کاشی بین کابینتی انتخاب گسترده ای را برای مشتریان فراهم می کند.انتخاب بین کابینتی برای فضای آشپزخانه از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار می باشد.بنابراین برای زیباتر دیده شدن فضا و ایجاد دکوراسیون جذاب و مدرن  باید دقت کرد تا کاشی های بین کابینتی با رنگ کابینت ها و طرح کابینت ها ست باشند و هماهنگی ایجاد نمایند و یا در غیر این صورت از بین کابینتی هایی همچون کاشی بین کابینتی سفید طلایی استفاده شود که سازگار و هماهنگ با هر فضایی باشند.

کاشی بین کابینتی سفید طلایی به چه کاشی هایی گفته می شود ؟

از جدید ترین نوع بین کابینتی ها می باشد که آمیزه ای از رنگ سفید و طلایی می باشند.این بین کابینتی ها طرح های زیادی دارند و از جمله محبوب ترین نوع کاشی های بین کابینتی به شمار می روند . ترکیب رنگ طلایی با رنگ سفید در این کاشی ها موجب لوکس شدن کاشی می شود و برای فضاهای مدرن و شیک بهترین انتخاب می باشند.

ویژگی کاشی بین کابینتی سفید طلایی

 • قابلیت سازگاری با هر دکوراسیونی
 • قابلیت شستشویی
 • بزرگتر جلوه دادن محیط به دلیل رنگ روشن
 • داشتن طرح های متنوع
 • مقاوم در برابر حرارت و ضربه
 • عدم نیاز به بندکشی

علت محبوبیت کاشی بین کابینتی سفید طلایی

کاشی بین کابینتی سفید طلایی از جمله پر طرفدارترین و پرفروش ترین بین کابینتی ها می باشد که هر نوع سلیقه ای را در بر می گیرد و ترکیبی از رنگ سفید و طلایی می باشد.از دلایل محبوبیت آن ها قابلیت ترکیب با هر طیف رنگی می باشد.علاوه بر این براق بودن این نوع از کاشی ها نمایی آینه مانند به آن ها میبخشد در نتیجه موجب زیبایی جلوه ی کار می شود.

رنگ این نوع از بین کابینتی ها از جمله ی رنگ هایی می باشند که هیچ وقت کهنه و دمده نمی شوند و می تواند سال های سال دکوراسیون آشپزخانه را لوکس و مجلل و با شکوه جلوه دهند و فضای خانه را دلبازتر نمایند و گرما و نور را به فضای داخلی ببخشند بدون اینکه خراب شوند و یا از مد بیافتند.رنگ طلایی همیشه رنگی بوده است که از آن به عنوان نماد ارزش و بها و گران قیمتی به کار برده می شود و ترکیب آن با رنگ سفید که نماد آرامش و پاکی و زیبایی می باشد جذابیت زیادی ایجاد می کند و هر نوع فضای مرده و دلگیری را زنده و شاداب می نماید.

از دیگر موارد محبوبیت این کاشی ها ، قابلیت شست و شویی و نظافت راحت آن ها می باشد.  به راحتی و به کمک مواد شوینده و دستمال  مرطوب و … پاک و تمییز می شوند و تغییر رنگ در آن ها حاصل نمی شود و بسیار مقاوم و با دوام می باشند و حرارت ناشی از پخت و پز آسیبی به آن ها وارد نمی کند.وجود طرح های متنوع با رنگ سفید و طلایی این امکان را ایجاد می کند که بتوان آن ها را با کاشی ها و کابینت ها و طرح های آن ها ست کرد و فضای دلخواه را ایجاد نمود.

از جمله مهمترین ویژگی های که کاشی بین کابینتی دارند کالیبره بودن آن ها و عدم نیاز به بندکشی در آن ها می باشد. این نوع از بین کابینتی ها به وسیله ی چسب کاشی به راحتی نصب می شوند و در نصب آن ها هیچ نوع به هم ریختگی و کثیف کاری ایجاد نمی شود.بدون بندکشی فضای یکدست و زیبایی را فراهم می نماید .

کاربرد کاشی بین کابینتی سفید طلایی

کاشی بین کابینتی سفید طلایی به طور کلی می تواند در هر فضایی با هر نوع ترکیب رنگی به کار برده شود و با محیط  سازگاری پیدا کند.اما بیشترین کاربرد آن در محیط های با دکوراسیون تیره از قبیل کابینت های تیره رنگ یا محیط های با نور کم و همچنین آشپزخانه های کوچک می باشد، زیرا استفاده از آن ها در این نوع محیط ها به علت منعکس کردن نور باعث روشن شدن فضا های تاریک و خارج کردن محیط از تیرگی و دلباز تر شدن آن ها می شود و همچنین موجب بزرگتر دیده شدن فضا می شود. اما با این وجود ، در آشپزخانه های لوکس با دکوراسیون سفید طلایی نیز زیاد به کار برده می شود زیرا موجب لاکچری و لوکس شدن چنین آشپزخانه هایی می شود . به طور کلی باید این گونه گفت که بیشترین کاربرد در مکان های می باشد که مدرن و لاکچری بودن اهمیت زیادی داشته باشد.

تایل بین کابینتی

تایل بین کابینتی محصولات شناخته شده و محبوبی هستند که چند سالی می شود که مابین کابینت های بالا و پایین نصب می شوند و انواع مختلفی دارند که تایل های شیشه ای تیتانیوم و تایل شیشه و سنگ از جمله ی آن ها می باشد . در این بحث میخواهیم به سوالات رایجی که در مورد تایل پرسیده می شود پاسخ دهیم .

دلیل محبوبیت تایل ها چیست ؟

هر قسمت از ساختمان با متریال هایی کار می شوند و متریال های داخلی نیز به دلیل تاثیری که بر دکوراسیون داخلی دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند . تایل ها از جمله ی متریال های داخلی می باشند که با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند و همچنین به دلیل هویت بخشیدن با آشپزخانه ها در دسته متریال های محبوب داخلی قرار گرفته اند و طراحان دکوراسیون آشپزخانه بسیار به آن اهمیت می دهند .

مزایای تایل های بین کابینتی چه می باشد ؟

 • تایل های بین کابینتی از ماندگاری بالایی بر خوردار می باشند .
 • در طول زمان تغییری در رنگ های آن ها ایجاد نمی شود .
 • دارای مقاومت حرارتی بالا تا ۵۵۰ درجه می باشند .
 • این تایل ها ضد اسید و ضد مواد قلیایی می باشند .
 • در ترکیب این تایل ها از فلز های گران بهایی همچون تیتانیوم استفاده می شود .
 • تایل های بین کابینتی ضد خط و خش می باشند .

نحوه اجرای تایل ها چگونه می باشد ؟

نصب و اجرای تایل بین کابینتی ، نیز همانند بسیاری از کاشی و سرامیک های موجود در بازار می باشد و به وسیله ی چسب کاشی و پودر بندکشی آنتی باکتریال و ضد آب انجام می شود . از جمله مزیتی که استفاده از این تایل ها دارد نصب راحت آن می باشد و شما خودتان نیز می توانید بدون کمک گرفت از نصاب آن را نصب نمایید .

تایل های بین کابینتی ها در چه فضایی به کار برده می شوند ؟

تایل های بین کابینتی قابلیت استفاده در سطوح مختلف را دارند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

 • دیوار
 • ستون
 • فضای بین کابینت آشپزخانه
 • صفحات رومیزی
 • پشت سینک آشپزخانه
 • پشت اجاق گاز
 • تمامی سطوح گچ کاری شده صاف
 • سطوح های بتنی صاف
 • دیوار های حمام و سرویس بهداشتی
 • فضاهای داخل سونا بخار
 • دیوارهای لابی
 • راهرو محیط های استخر و سونا

آیا تایل های بین کابینتی قابل شستشو هستند ؟

بسیاری از متریال هایی که در آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و .. به کار برده می شوند ، معمولا به دلیل مرطوب بودن این نوع محیط ها از موادی تولید می شوند که علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت  ، قابلیت شست و شویی نیز داشته باشند . تایل بین کابینتی  نیز در محیط های مرطوب قابلیت کار برد دارند و معمولا قابل شست و شو می باشد ، اما برای اطمینان بیشتر از این مسئله ، بهتر است در هنگام خرید و انتخاب آن از قابلیت شست وشویی آن از فروشند اطلاع کسب نمایید .

آیا استفاده از تایل میکس شیشه و سنگ برای بین کابینتی مناسب می باشد ؟

از جمله وظایفی که تایل های بین کابینتی دارند ، پوشاندن فضاهای مورد نیاز و محافظت در برابر چربی ها و کثیفی ها می باشد . بنابراین از نکات بسیار قابل توجهی که در استفاده از تایل ها وجود دارد ، تمیز کردن راحت آن ها از کثیفی ها ، چربی و آلودگی می باشد . همانطور که می دانیم متریال های شفاف و براقی همچون شیشه سنگ به راحتی قابلیت شست و شویی و تمیز کاری دارند  ، در نتیجه تایل های شیشه و سنگ علاوه بر این که بسیار زیبا می باشند از این خصوصیت برخوردار می باشند ، البته باید در نظر داشت که نوع اجرا نیز در این امر بسیار تاثیر گذار می باشد .

دانستنی ها در مورد تایل های بین کابینتی پشت چسب دار

امروزه استفاده از تایل های دکوراتیو با استقبال زیادی رو به رو می باشد و در این میان تایل های پشت چسب دار با توجه به زیبایی قابل توجه و ویژگی های بسیار زیاد ، قابلیت کاربرد در فضاهای مختلف را دارند اما از آن جایی که بیشترین کاربرد آن ها در فضاهای بین کابینتی می باشد از این رو آن ها را تایل های بین کابیتی می نامند.

 • تایل های بین کابینتی پشت چسب دار دارای طرح ها و جنس های مختلفی می باشند .
 • این تایل ها نصب راحت و ساده ای دارند و برای نصب آن ها نیاز به بندکشی نیست .
 • تایل های پشت چسبدار دارای خاصیت انعطاف پذیری می باشند و در نتیجه قابلیت نصب بر روی سطوح منحنی دار را نیز دارند .
 • این متریال ها دارای مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت می باشند و بسیار سبک می باشند و چسبندگی بالایی دارند .

جنس تایل های بین کابینتی پشت چسب دار چیست ؟

این تایل ها از جنس هایی همچون استیل ، کامپوزیت آلومنیوم ، آینه و سنگ و … تولید می شوند که از لحاظ ویژگی های کلی شبیه به هم می باشند و تفاوت آن ها در جزئیات می باشد  .

با وجود این که تایل های بین کابینتی پشت چسبدار از جنس آلومنیوم و استیل می باشند ، اما ضد زنگ می باشند و سولفاته نمی شوند . این تایل ها با وجود اینکه در برابر رطوبت از مقاومت بالایی بر خوردار می باشند اما برای دوام و طول عمر زیاد بهتر است  در هنگام شست و شو به طور مستقیم آب بر روی آن ها ریخته نشود . و این امر در تایل های آینه ای پشت چسبدار به دلیل جیوه ای بودن پشتشان بیشتر اهمیت دارد تا با از بین رفتن جیوه ی پشتشان به مرور زمان ، درخشانندگی خود را از دست ندهند . بنابرین مناسب ترین روش برای تمیز کردن آن ها استفاده از دستمال مرطوب می باشد .

کاربرد تایل کامپوزیت آلومنیومی بین کابینتی پشت چسب دار

تایل های کامپوزیت آلومنیوم پشت چسبدار به طور معمول برای پوشاندن  فضاهای بین کابینت های بالا و پایین در آشپزخانه ها به کار برده می شوند اما این تنها کاربرد آن ها نمی باشد و در صورتی که فضای قابل رویت یا دیواری مجزا بین کابینت بالا تا سقف وجود داشته باشد این متریال به کار برده می شود . این تایل ها در سایر قسمت های داخلی یا محل کار از قبیل سرویس ، لابی ، کابین آسانسور و … نیز به کار برده می شوند .

نصب تایل بین کابینتی پشت چسب دار

سطوحی همچون کاشی ، سرامیک ، ام دی اف ، گچ ، بتن و سطوح های صاف و تمیز دیگر محل مناسبی برای نصب تایل بین کابینتی پشت چسب دار می باشد . برای نصب این تایل ها کافیست تا بعد از تمیز کردن و خشک کردن محل نصب محل کلید و پریز را بر روی تایل برش دهید و با کندن روکش چسب پشت تایل آن ها را با دقت در کنار هم قرار دهید . برای ضربه زدن می توان از چکش پلاستیکی استفاده کنید . برای نصب تایل ها به مهارت خاصی نیاز نیست  و فقط نیاز به دقت و کمی ظرافت برای قرار دادن تایل ها در کنار هم هست .

برای نصب تایل کانپوزیت آلومنیومی مناسب ترین زمان بعد از نصب کابینت و قبل از نصب قرنیز می باشد .

برش تایل بین کابینتی پشت چسبدار

تایل ها از قطعات کوچک استیل ، آلومنیوم ، آینه  که بر روی یک شبکه توری قرار می گیرند تشکیل می شوند و ابعاد هر یک از آن ها ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر می باشد به طوری که هر متر از آن حدود ۱۱ تایل دارد .

روش برش توری : مناسب ترین وسیله برای برش توری استفاده از تیزبر یا کاتر می باشد که به راحتی برش می دهد .

روش برش آینه : بهترین وسیله برای برش آینه الماس می باشد .

روش برش استیل : برای برش فلز و استیل استفاده از مینی فرز بهترین وسیله می باشد .

تایل بین کابینت استیل

تایل بین کابینت استیل ، تایل های فوق العاده زیبایی می باشند که در بین کابینت ها به کار برده می شوند . این محصول مناسب برای افرادی می باشد که دوستدار محصولات جدید و زیبا می باشند و از اینکه در خانه های خود محصولات به روز به کار ببرند بسیار لذت می برند . با مشاهده ی عکس های این محصول زیبا می توان پی به کیفیت و زیبایی آن برد . اما مسلما برای به کار بردن هر تایلی نیاز هست تا هماهنگی لازم با محیط آشپزخانه وجود داشته باشد تا زشت و زننده به نظر نرسد . بنابراین لازم است در انتخاب کابینت ها دقت کنید و آشنایی کامل با کابینت هایی که قابلیت ست شدن با این محصول را دارند به دست آورید . در زیر دانستنی هایی در این مورد را ارائه می دهیم تا شما را برای رسیدن به دکوراسیون زیبا و مد نظرتان راهنمایی نماییم .

با وجود طرح های متنوع و زیبای مدرن و مینیمال ، انتخاب کابینت کمی سخت و مشکل می باشد . با وجود این طرح های جدید تر و به روزتر نمی توانند باعث نادیده گرفتن طرح های قدیمی باشند و بسیاری از طرح های قدیمی با وجود اینکه سال هاست به کار برده می شوند اما هنوز طرفداران زیادی دارند . به طور کلی سبک مدرن به ندرت از مد می افتد و همیشه تازگی و زیبایی خود را دارند . توصیه ما برای شما در صورتی که به دنبال کابینت های به سبک و سیاق ساده می باشید استفاده از طرح های مینیمال می باشد که علاوه بر شیک بودن با انواع مختلف تایل های استیل ست می شوند .

سبک مدرن در آشپزخانه ها تقریبا از قرن بیستم  وارد دنیای معماری شد و بتدریج رشد یافت و روز به روز بیشتر شد . تنها دلیلی که موجب ماندگاری سبک مدرن و تازگی آن در تمامی این سال ها شده است ، سادگی در رنگ و داشتن فضای زیاد در بین کابینت ها می باشد . استفاده از رنگ های خنثی موجب می شود تا زیبای آن طی سال ها حفظ شود و  در طول زمان موجب اذیت نشود . بنابراین در رنگ بندی آن ها نیز بیشتر از رنگ های خنثی همچون طوسی ، فیلی و ادغام آن ها با رنگ سقید  بهره برده می شود تا چشم گیر باشد و برای طولانی مدت زیبایی خود را حفظ  نمایند .

تایل های بین کابینتی استیل ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارند و اما آن چیزی که موجب اهمیت آن ها در بین خانم های خانه دار می شود ، تمیز کردن راحت آن ها می باشد . این تایل ها قابلیت کاربرد در فضاهای زیادی از خانه ها را دارند و فقط لازم نیست در آشپزخانه ها از آن ها استفاده شود . قسمت هایی از اتاق خواب ، پشت میز کامپیوتر  یا تلوزیون ، لابی ها ، رستوران ها ، فست فودی ها ، ستون ها داخل منازل ،و …. مکان هایی می باشند که می توان از این تایل ها استفاده کرد . این تایل ها دارای انواع تایل گلسی و تایل آینه ای نیز می باشند .

ویژگی تایل استیل

 • قابل شست و شو و تمیز کاری راحت می باشند .
 • مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند و در نتیجه برای بین کابینتی و همچنین پشت اجاق گاز مناسب می باشند .
 • نصب راحتی دارند و نیاز به متخصص برای نصب آن نیست به طوری که خود مشتری نیز قادر به نصب آن می باشد .
 • نشیمن آن به صورت سرامیک می باشد و قطعات روی یک تایل با شبکه های توری سوار می شوند .
 • قابلیت اجرا توسط مشتری را دارند .
 • مواد جرمگیر تاثیری بر روی آن ها ندارد .
 • ابعاد هر جز آن ها ۵ در ۵  و ابعاد هرکدام ۳۰  در ۳۰ می باشد .
 • قابلیت برش خوردن به وسیله قیچی و تیز بر را دارند .
 • قابلیت انعطاف پذیری دارند و در جاهایی که منحنی دار می باشند نیز نصب می شوند .
 • قابلیت کار برد در پشت اجاق گاز به دلیل مقاومت حرارتی بالا دارند .
 • به دلیل شیک و به روز بودن در مکان های عمومی و لوکس همچون لابی ها و هتل ها نیز به کار برده می شوند .
 • به دلیل مقاومت در برابر رطوبت قابلیت کار برد در حمام و سونا را دارند .
 • نصب آن ها به صورت چسب آینه ای و چسب ۱۲۳ می باشد .
 • دارای تایل گلس با ابعاد ۱ در ۱ و تایل آینه ای با ابعاد ۳۰ در ۳۰ می باشند .
 • به دلیل مدرن بودن قابلیت نصب در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و سرویس های بهداشتی و … را دارند .

جهت سفارش تایل بین کابینتی و یا کاشی بین کابینتی با ما در ارتباط باشید.