کاشی و سرامیک بین کابینتی

امروزه با توجه به طراحی مدرن آشپزخانه‌ها دکوراسیون داخلی آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار شده است. اگر آشپزخانه شما قدیمی است و می‌خواهید تحولی در آن ایجاد کنید شاید دیوارهای آن را حذف کرده و یک آشپزخانه اپن ایجاد کنید. در این صورت نیز لازم است دکوراسیون داخلی آشپزخانه را به‌خوبی طراحی کنید تا زیبایی آن دوچندان شود.یکی از بخش‌هایی که این روزها به آن توجه ویژه‌ای شده است فضای بین کابینتی است که با پوشاندن با متریال مختلف فضای آشپزخانه را متحول می‌کنند. برای بین کابینتی انتخاب‌های متعددی وجود دارد که در اینجا به بررسی انواع سنگ و سرامیک و کاشی که در ین زمینه به‌کاربرده می‌شود می‌پردازیم.

 

کاشی بین کابینتی

هرچند امروزه بیشتر فضای آشپزخانه را کابینت‌ها پر می‌کنند اما همان فضای محدود بین کابینتی را می‌توان با انتخاب کاشی‌های زیبا و مدرن متحول کرده و جلوه‌ای خاص به فضای آشپزخانه داد.

کاشی‌ها برای حضور بهتر و پررنگ‌تر در فضای آشپزخانه بسیار متحول شده‌اند. یکی از تغییرات ایجاد در ابعاد کاشی‌ها است که به آن‌ها کاشی‌های مینیاتوری گفته می‌شود. این کاشی‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست در ابعاد کوچک تولید می‌شوند و معمولاً در رنگ‌های مختلف تولیدشده و در هنگام نصب با ترکیب رنگ‌های مکمل یا رنگ‌های متضاد ترکیب رنگ‌های بسیار زیبا و دل‌نشینی را ایجاد می‌کنند.

به‌هرحال اگر از دوستداران کاشی هستید می‌توانید کاشی‌های مینیاتوری را برای فضای بین کابینتی انتخاب کنید و فضایی زیبا و دل‌نشین را ایجاد کنید. این کاشی‌ها نسبت به کاشی‌های بزرگ‌تر سخت تمیز می‌شوند اما همان دوام و مقاومت کاشی‌های سنتی را دارند.

بین کابینتی

کاشی و سرامیک بین کابینتی

کاشی‌های استیل نوعی از کاشی‌ها مدرن هستند که نام خود از ظاهر شبیه به کاشی‌ها گرفته‌اند، درحالی‌که از استیل ساخته‌شده‌اند. این کاشی‌ها ظاهری براق داشته و این روزها برای پر کردن فضای بین کابینتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این کاشی‌ها بسیار مقاوم بوده و به‌آسانی فرسوده نشده و آسیب نمی‌بینند. انواع و اقسام کاشی‌های موجود قابل ادغام با یکدیگر بوده و می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند. از دیگر مزیت این کاشی‌ها نصب آسان و سریع آن بر روی کاشی‌های قدیمی است که دیگر نیاز به کندن کاشی‌های قبلی نبوده و می‌توانید با استفاده از چسب‌های مخصوص کاشی‌ها را روی کاشی‌های قدیمی نصب کنید.

کاشی‌های طرح شیشه، کاشی‌های مینیاتوری تک‌گل و … نیز از انواع مختلف کاشی‌ها هستند که برای فضای کابینتی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

انواع سرامیک و سنگ

انواع سنگ‌ها و سرامیک‌ها ساده و طرح دار نیز برای فضای بین کابینتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. سنگ‌های طبیعی با طرح‌های زیبا و جذاب می‌توانند در فضای بین کابینت، در کنار هود و اجاق‌گاز و در قسمت کانتر آشپزخانه نصب شوند. سرامیک‌های مدرن و جدید نیز می‌توانند در ابعاد مختلف تهیه‌شده و برای فضای بین کابینتی مورداستفاده قرار گیرند. سرامیک و سنگ علاوه بر دوام و کیفیت بالایی که دارند نمای آشپزخانه را زیبا کرده و نگرانی بایت تمیزکاری آن‌ها وجود ندارد. نصب کاشی و سرامیک نیز آسان بوده و وقت زیادی نمی‌گیرد.

البته با توجه به تنوع بالای کاشی‌ها و سنگ‌ها به نظر می‌رسد مشورت با کارشناسان مربوطه و دیدن آلبوم کارهای انجام‌شده بهتر می‌تواند در انتخاب طرح و رنگ مناسب برای آشپزخانه به شما کمک کند.