بین کابینت

نحوه انتخاب بین کابینت

این روزها انتخاب و طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. با رواج طراحی آشپزخانه‌های مدرن و جزیره نمای آشپزخانه بیش‌ازپیش در معرض دید قرارگرفته و هماهنگی بین اجزا مختلف آن بسیار مهم است. یکی از اجزای مهم آشپزخانه کابینت‌ها هستند که در مدل‌ها و شکل‌های مختلف به‌صورت هوایی و زمینی طراحی و ساخته می‌شوند. برای پوشاندن فضای بین کابینت‌ها ایده‌ها و طرح‌های مختلفی از سوی معماران و شرکت‌های فروشنده مصالح ارائه می‌شود که انتخاب طرح مناسب نیاز به بررسی تمام جوانب امر دارد.

بین کابینت تأثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه شما دارد. حتی اگر آشپزخانه شما به سبک قدیمی ساخته‌شده است با انتخاب یک طرح زیبا و جدید می‌توانید فضای آن را متحول کرده و روح تازه‌ای به فضای آشپزخانه بدهید.

طرح بین کابینت باید بارنگ و طرح کابینت‌ها تا حد زیادی هماهنگ باشد. انتخاب چند جنس  متنوع، حتماً باید با نظر طراح داخلی و دکوراسیون انجام شود تا ضمن هماهنگی طرح‌ها بودجه مصرف‌شده به هدر نرود. به‌عنوان‌مثال اگر طرح‌های روی کابینت از طرح‌های پیچیده تشکیل‌شده بهتر است طرح‌های بین کابینت ساده و بدون طرح باشد.

شاید ساده به نظر بیاید شما با انتخاب طرح‌های ارزان‌ قیمت برچسبی می‌توانید طرح‌های بین کابینت زیبایی داشته باشید، اما اگر قصد دارید که با صرف هزینه از متریال شیشه‌ای استفاده کنید می‌توانید با ترکیب رنگ‌های مکمل و یا متضاد طرح‌های زیبایی را در آشپزخانه ایجاد کنید. اگر به دنبال نمای بیشتر بین کابینت هستید می‌توانید کابینت‌های هوایی را محدود کنید تا زیبایی و جلوه آن بهتر خود را نشان دهد.

حال با در نظر گرفتن نکات گفته‌شده و بودجه مدنظر می‌توانید یکی از طرح‌ها و متریال موجود برای فضای بین کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

انواع طرح‌های بین کابینت

  • کاشی‌های متنوع:

  این روزها با پیشرفت صنعت کاشی انواع و اقسام کاشی‌ها با جنس‌های مختلف و طرح و اندازه‌های گوناگون در بازار پیدا می‌شود. هر فرد با هر نوع سلیقه‌ای می‌تواند از طرح موردنظر خود را انتخاب کرده و خیالش از بایت نظافت و پاک کردن سطح آن راحت باشد. ترکیب کاشی با دیگر متریال نیز امکان‌پذیر است.

  • شیشه:

  این عنصر زیبا و دوست‌داشتنی با انعکاس نور بالایی که دارد علاوه بر اینکه در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف در بازار ارائه‌شده در برابر ضربه نیز مقاوم است و به‌راحتی قابل شستشو و نظافت است. انواع شیشه‌های رنگی و طرح دار برای فضای بین کابینتی طراحی‌شده است.

  • آجرنسوز و سنگ‌های طبیعی:

  آجرهای نسوز بارنگ‌های زیبا و ویژگی‌هایی که دارند علاوه بر دکوراسیون داخلی در آشپزخانه نیز کاربرد دارند و می‌توانند در فضای بین کابینت مورداستفاده قرار بگیرند. سنگ‌های طبیعی نیز برای پوشاندن صفحه بین کابینت و گاز نیز گزینه مناسبی هستند.

  • دیگر مصالح و مواد:

  متریال دیگر ازجمله فلزات مختلف نیز با مقاومت بالایی که دارند می‌توانند گزینه مناسبی برای بین کابینت باشند. چوب برای فضاهای روستایی، سیمان برای دکوراسیون ساده و بی‌آلایش و کاغذدیواری برای دوستداران آن، از دیگر گزینه‌ها هستند.

به‌هرحال شما با یک تغییر ساده و با صرف کمترین هزینه می‌توانید فضای بین کابینت را متحول کنید. رنگ کردن فضای آشپزخانه کم‌خرج‌ترین و ساده‌ترین آن‌ها است.