بین کابینت چیست؟

طراحی داخلی آشپزخانه به دلیل صرف وعده های غذایی که انجام می گیرد یک نوع انتخاب شخصی است و مانند تزئینات غذایی که انجام می دهید سبک آشپزخانه شما می تواند در طول زمان تغییر کند.خوشبختانه با به روز رسانی و طراوت یک عنصر، مانند دیوار بین کابینت آشپزخانه ، به راحتی و با هزینه ارزان می توانید نمای یک آشپزخانه را تغییر دهید. امروزه طراحی های متنوعی در نمای داخلی ساختمان ها به چشم می خورد. از آنجایی که به دلیل کم شدن مساحت خانه ها مرزهای داخلی خانه های امروزه کمرنگ شده بنابراین متریال هایی که استفاده می کنیم باید باهم هماهنگی داشته باشند.

بین کابینت

اهمیت دیوار بین کابینت های آشپزخانه

شاید در قدیم آشپرخانه یک اتاق مجزا به حساب می آمد که در آن صورت برای انتخاب متریال مناسب دستمان بازتر بود.اما امروز باید به سایر قسمت های خانه توجه کرد سپس متریال لازم را انتخاب کرد. طراحی بخش های مختلف خانه از همدیگر تاثیر می گیرند. دیوارها می توانند نقش پررنگی در زیبایی، بزرگی و یا کوچک نشان دادن فضا دارند. عمدتا دیوارهای آشپزخانه توسط کابینت پوشیده می شود. اما فضای خالی بین کابینت ها بخش مهمی از آشپزخانه به شمار می آید که پوشش آن از اهمیت خاصی برخوردار است. گزینه های متنوعی برای پوشش این قسمت وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می شود:

نقاشی دیوارها

فضای بین کابینت و آشپزخانه شما ممکن است کمی تنگ باشد، اما نقاشی در انجا کار دشواری نیست و یک نقاشی ساده می تواند کل آشپزخانه شما را روشن کند. برای این کار اولین قدم این است که رنگ خود را انتخاب کنید. بهتر است از رنگ های باکیفیتی استفاده شود. هرچه رنگ براق تر باشد، رنگ دوام تر و آسان تر است. بهتر است قبل از نقاشی فضای بین کابینت سطح زمین و سایر وسایل پوشیده شود تا رنگی نشود. اگر روی دیوار رنگ قبلی وجود دارد بهتر است که آن رنگ پاک شود.

کاشی

کاشی بعنوان یکی از معمول ترین متریال های مورد استفاده در پوشش دیوارهای آشپزخانه از قدمت بیشتری برخوردار است. افراد زیادی از کاشی استقبال می کنند. کاشی از قدمت و دوام بالایی برخوردار است. کاشی های سنگی و شیشه ای که امروز در بازار وجود دارند از طرح و رنگ های متنوعی برخوردار هستند.

موزاییک های مدرن

امروزه متریالی به نام موزاییک های مدرن در بازار مصالح پیدا می شود که از جنس آلومنیوم و در رنگ و طرح های متنوعی هستند. این موزاییک ها در شکل های مربعی بوده و نصب ان ها بسیار راحت است و جلوه منحصربه فردی به آشپزخانه می دهد. همچنین از مقاومت بالایی برخوردار بوده و انتخاب مناسبی برای بین کابینت هستند.

شیشه رنگی

شیشه های رنگی لاکوبل بعنوان گزینه ی مدرنی برای پوشیدن دیوار آشپزخانه به حساب می آید. در طراحی مدرن از این نوع شیشه ها استفاده های زیادی می شود. این شیشه های شفاف در رنگ ها و طرح های متنوعی عرضه می شوند. این شیشه ها نشکن بوده و از دوام و مقاومت بالایی برخوردارند. همچنین این شیشه ها به دلیل ضخامت بالایی که دارند در برابر ضربه های احتمالی مقاوم هستند.