دیوار بین کابینت بهترین انتخاب جهت تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دیوار بین کابینت

دیوار بین کابینت بهترین انتخاب جهت تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

دیوار بین کابینت چگونه به طراحی داخلی خانه‌ها نفوذ کرد؟ مطبخ‌های قدیمی به شکل فضاهای تنگ و تاریک و یا حتی دودی و به شکل چهار دیواری و به دور از قسمت‌های اصلی خانه بود. اما رفته رفته این فضا نیز به قسمت‌های اصلی اضافه شد. آشپزخانه کم کم رنگ و بوی جدیدی به خود گرفت و با انواع کاشی‌ها آراسته شد. تا جایی که فضاهای قدیمی و پر از دوده حذف شدند و نظافت و زیبایی این مکان نیز مد نظر قرار گرفت. امروزه حتی از چهار دیواری‌های قدیمی خبری نیست و دکوراسیون آشپزخانه به اندازه قسمت‌های اصلی مهم است به گونه‌ای که چیدمان و دکور این مکان به بخش مهم دکوری خانه تبدیل شده است.بنابراین چون آشپزخانه‌های امروزی بدون هیچ مرز و محدودیتی مشرق به پذیرایی هستند باید در نحوه چیدمان و دکور آن نیز دقت شود. باید مراقب بود که در نحوه چیدن و طراحی آن اشتباه نشود تا زیبایی سبک داخلی خانه از بین نرود. از اینرو طراحان داخلی با تداخل اجزای مهمی همچون کابینت‌ها، لوازم آشپزخانه، سقف، کف و دیوار بین کابینت، طراحی‌های بی‌نظیری را خلق نمودند.

دیوار بین کابینت

دیوار بین کابینت متعادل‌کننده فضا و ترکیب

آشپزخانه به دلیل اینکه وسایل بسیاری را در خود جای می‌دهد باید دقت و ظرافت کافی را در آن به کار برد تا بین فضا و دکوراسیون تعادل برقرار شود. طراحان امروزی سعی بر آن دارند با طراحی‌های خلاقانه خود درگیری بین فضا و نحوه چیدن و ترکیب وسایل و رنگ‌ها را از بین برده و هماهنگی چشم‌گیری ایجاد نمایند.

دیوار بین کابینت یکی از متریال‌هایی است که به یکی از اجزای اصلی طراحی آشپزخانه‌ها تبدیل شده است. این دیوار پوش اگر به درستی انتخاب شود می‌تواند هماهنگی جذابی بین اجزای آشپزخانه ایجاد نماید. حتی می‌تواند در بزرگ و کوچک نشان دادن فضای دکوراتیو شما تاثیرگذار باشد. چرا که این محصول بنا به سلیقه و نحوه اجرای دکوراسیون در هر نوع جنس، طرح و رنگ خاصی عرضه می‌شود.از دیوار بین کابینت می‌توان چنان فضایی شیک و مدرن ساخت که چشم هر بیننده را به خود جذب کرده و آنچنان زیبا به نظر آید که گویی به آشپزخانه شباهتی ندارد و نهایت لذت را برای همه فراهم ‌سازد.

دیوار بین کابینت

دیوار بین کابینت زیبایی آشپزخانه

اگر از تجمع بخار، چربی، رطوبت و آلودگی در آشپزخانه خسته شده‌اید و یا نه دکوراسیون آن به گونه‌ای است که شما را دلزده کرده است می‌توان با نصب دیواره‌های شیک و کارآمد، فضای آشپزخانه را هوشمندانه تغییر داد. یا اینکه نمی‌توانید آن را از نو بسازید و بازسازی نمایید کافیست با نگاهی به پشت سینک، گاز و یا فضای خالی بین کابینت‌ها به فکر دیوار پوش‌ باشید.

بنابراین اگر می‌خواهید رنگ و لعابی به آشپزخانه خود بدهید اما نگران هزینه هستید باید گفت که دیوار بین کابینت را می‌توان با قیمت‌های متنوعی در بازار یافت. امروزه طراحان برای اینکه آشپزخانه را از حالت یکنواختی خارج نمایند سعی در تغییر بافت دیوار و فضاهای خالی دارند به طوری که علاوه بر زیبایی‌ به کارکرد آن نیز توجه ویژه‌ای دارند. دیوار بین کابینت را می‌توان در انواع سنگی، چوبی، آجری، فلزی، کاشی، شیشه‌ای یا آینه‌ای انتخاب کرد فقط باید دقت کنید که چه چیزی مناسب فضای شماست.